Hiinlased läksid Rolls-Royce’i kopeerimisel uuele ringile

 (10)
Geely GE katsub Rolls-Royce'i varjust välja astuda
Geely GE katsub Rolls-Royce'i varjust välja astudaGeely

Samas, kui Hiina pingutab maailmale hea autotootja muljet jätta, ehitatakse endiselt edasi kahtlase disainitaustaga sõidukeid, mis muu maailma kliente ehk solvavadki, rääkimata ilmselgest silmariivamisest. Geely näiteks julges oma Rolls-Royce’i plagiaadiks süüdistatud mudelit koguni uuendada!

Limusiin nimega Geely GE meenutab nuumal ja vähese liikumisega, justkui tubast Pekingi palee-elu elanud Rolls-Royce Phantomit. Selle konkreetset ja otsustavad kandilised jooned on vajunud pehmeteks, peaaegu amorfseteks, nurgad ümarateks ning esinduslikult jõulise mastaabi on asendanud kohmakas lodevus.

GE seeriamudel debüteerib Pekingis 23. aprillil ja tõsi – Phantomit see enam nii otseselt ei kopeeri, kui tolle eelkäija. Samas ei saa ka öelda, et oleks sisse toodud uusi ideid, kui nendeks mitte pidada tavapärases suunas avanevaid tagumisi küljeuksi. Kas see on nüüd enam Phantomi kloon või paroodia? Või hakkab Geely tõesti oma teed leidma?

Salongis valitses seni tõeline egoism, kuna tagumise diivani asemel troonis keset salongi üksik valitsejatugitool, kust sohvrile ja tema kõrval istuvale turvamehele käsklusi jagada. Enam nii ülbed ei olda, süüd on selle üksikistme asemel kaks.

Jälgi EkspressAuto uudiseid ja artikleid ka Twitteris!

Oma sõiduki müügikuulutus pane EkspressAutosse - kuulutus kuni auto müümiseni vaid 50.- krooni!