Heja Sverige! Uniti One elektriauto on esitletud ja seda saab tellida

 (24)
Heja Sverige! Uniti One elektriauto on esitletud ja seda saab tellida
Uniti OneAccelerista

Rootsis on sündinud uus elektriautotootja Uniti, mis äsja tutvustas oma esimest sõidukit nimega Uniti One. Accelerista kirjutab, et tegemist on stiilse särtsukaga, mille loomisel seati eesmärgiks keskkonnasäästlikkus, turvalisus ja mugavus. Auto hind algab 14 900 eurost.

Uniti esimene tooteesitlus nimega U17 peeti Landskronas asuvas tootmisüksuses. Kohale oli kutsutud 2000 ajakirjanikku, autoasjatundjat, investorit ja koostööpartnerit, kellel avanes võimalus Uniti One’iga lähemalt tutvust teha. Vähemalt üks fänn oli kohal ka Eestist.

Unit One futuristlikus ent ergonoomilises interjööris pälvib tähelepanu kaks võimalust sõiduki juhtimiseks: tavapärane rooliratas ja unikaalne juhthoovaga kontrollsüsteem. Infovahetust juhitakse tahvelarvutist.

Auto turvalisuse puhul on keskendutud lisaks tavapärastele juhiabidele ja turvapatjatele täiesti uudsetele kokkupõrkeennetuse süsteemidele, mis on võimalik tänu sensoritele ja pardaarvutile.

Uniti One puhul on 24 koostööpartnerit, kelle hulka kuuluvad Nvidia, Siemens, Tele2, E.ON, Kuka Robotics, Haldex, BorgWarner, Fanuc Robots jt, panustanud oma aega ja innovatsioone, et luua elektriauto, mis oleks harjumuspärasest mitu sammu eespool.

Loe lähemalt Acceleristast.