Hea teada: kas elektriautot võib tavapistikust laadida ja kas see paneb maja põlema?

 (134)
Hea teada: kas elektriautot võib tavapistikust laadida ja kas see paneb maja põlema?
Nissan Leafi laadimine Lätis hotelli abihoone küljestFoto: Ylle Tampere

Elektriauto omanikule on see probleem tuttav: oled kuskil, kus saad autot ainult tavapistikust laadida. Aeganõudev protsess, aga tihtipeale eluliselt vajalik. Rahvasuu räägib, et “notsust” laadides on oht maja maha põletada. Küsisime asjatundjatelt, kuidas asjad tegelikult on.

Olenemata üleriigilisest laadimisvõrgust ja entusiastide initsiatiivist elektritransporti populariseerida, on suur osa inimesi jätkuvalt arvamusel, et elektriauto on kallis, sellega ei saa kuskile sõita ja seda ei saa igal pool laadida.

Mis sellest, et Volkswagenil, Nissanil, Hyundail, Kial ja muidugi Teslal on olemas mudelid, mis hingehinda ei maksa ja millega saab sõita nagu üsna tavalise autoga – inimene usub ikka, et kõik on halvasti. Seda, et autot saab laadida täiesti tavalisest “notsust” aga paljud ei teagi.

Mitmed Skandinaaviamaades läbi viidud uuringud näitavad, et olemasolevad elektriautod rahuldavad tarbijate päevase vajaduse hästi ning kui tõesti kilomeetreid puudu jääb, aitab hädast ka tavaline kodupistik. Protsess on aeglane, aga täiesti tehtav. Kui seda teha harva.

Rahvasuus levivad jutud tavapistikust alguse saanud tulekahjudest, mis on maha põletanud nii auto kui kodu, on enamasti siiski õudusjuhtud.

Seotud lood:

Tulekahju vältimise esimeseks eelduseks on korras elektrisüsteem. Kehvemas seisus kodused elektripistikud võivad koormuse tagajärjel kuumeneda, tumedaks muutuda, kuluda ja halvimal juhul põlema minna. Ja siis on kuri karjas tõesti.

Loe edasi SIIT