Giorgetto Giugiaro disainitud imekena... makaron!


Mmm - marille!
Mmm - marille!Giugiaro

See, mida te pildil näete, ei ole mingi 22. sajandi sõiduvahend. See on pasta – makaron. Ent sellele on vormi andnud üks autoajaloo viljakamaid disainereid, kes enamasti Lamborghinide ja Bugattidega tegeleb. Milline luksus!

Tegemist on 1983. aastast pärit makaronitüübiga, mille nimi on marille. Selle õige kuju iseloomustamiseks on BMW M1, De Tomaso Mangusta ja DeLoreani kujustanud Giugiaro valmistanud täpsed joonised, otsekui oleks tegemist insenertehnilise projektiga.

Legendaarselt autodisainerilt tellis erilise pasta Barillas töötav džentelmen nimega Voiello, kirjutab Jalopnik. Kaheks astmelise sisemusega toruks ja neid saatvaks keeleks põimitud makaron oli üks tosinast pastakontseptist, millega Giugiaro lõpuks Voiello jutule läks, rääkis mees 1991. a. antud intervjuus. Pastategijad valisid välja viis ning asusid neid erinevate kastmetega kombineerima, et leida ühendus, mis tõesti keele alla viib.

Peale uhket esitlusüritust hakati marillet ka mõnes uhkes restoranis serveerima, ent selle tootmine jäi lahjaks ning inimesed soovitud kaupa poodidest piisavalt ei leidnud. Ning marille vajuski unustuse hõlma, kus kopitab nukralt tänapäevani.

Jälgi EkspressAuto uudiseid ja artikleid ka Twitteris!

Oma sõiduki müügikuulutus pane EkspressAutosse - kuulutus kuni auto müümiseni vaid 50.- krooni!