GALERII | Laupäeval vallutavad Tallinna lauluväljaku tuunitud hiigelrekad

 (6)
GALERII | Laupäeval vallutavad Tallinna lauluväljaku tuunitud hiigelrekad
Lowrideri-nimeline raskeveokFoto: Forest Steel OÜ

Laupäeval, 21. juulil toimuval raskeveokite näitusel Tallinn Truck Show 2018 kogunevad lauluväljakule juba neljandat aastat järjest maalingutega kaunistatud ülivõimsad rekad. Kohal on üle saja uhke raskeveoki, teiste seas uusim super-reka Lowrider, Euroopas 28 auhinda võitnud Madonna, saunaga reka Saunaliner, EV 100 auks Jüri Arraku kujundatud reka Suur Tõll ja paljud teised pilkupüüdvad veokid. Kohal on ka Põhjamaade ainus naissoost autokunstnik.

Taevani kiidetud Lowrider võtab sõnatuks

Eelmisel aastal valminud Lowrider on tänaseks juba 7 auhinda võitnud maanteetäht. Valged rehvid, metallik-lillad toonid, kroomitud detailid ja ainulaadne valgustus muudavad Soome moodsaima maalitud veoki unustamatuks. Laupäeval saavad kõik huvilised selle iludusega koos pilti teha ja kabiini kiigata.

Madonna supertruck on tõeline kunstiteos

Kolme kunstniku ja ühe elektriku koostöös sündinud Madonna on Euroopas enim auhindu võitnud reka, mis on pea kõikjal näituse parimaks valitud. Madonna on igapäevases liikluses alates 2014. aastast. Nädalavahetusel saab Tallinna lauluväljakul täies hiilguses Madonnat oma silmaga näha, käega katsuda ja autosse sisse astudes imetleda Põhjamaa ainsa naissoost autokunstniku Nina Myllymäki isikunäitust.

Saunaliner, mis on nii seest kui ka väljast nagu saun

Lisaks sellele, et käsitsi maalitud kabiiniga Saunaliner kannab veosena töökorras sauna, kuuluvad kabiini sisutuse hulka nahast tugitool, puidust saunapink, dekoratiivne saunaahi ja puuhalud. Atmosfääri loovad puukoore mustriga seinad ja tahmamust lagi. Kui ilm soosib, saab laupäeval Tallinna lauluväljakul ka sauna ise järele proovida.

Saunaliner Foto: Forest Steel OÜ

Terve pere meelelahutusüritus

Lisaks fantastilistele autodele pakuvad närvikõdi Sebastian Westbergi üliohtlik motokrossi show ja Zerkala tuleteatri pürotule-show. Ohtlikke trikke teevad trikimootorratturid ja driftijad. Oma jõudu demonstreerivad Eesti parim rammumees ja rammunaine. Toimub ka unelmate rekamehe ja rekanaise valimine ning parimate raskeveokite autasustamine. Lastele pakuvad rõõmu batuudid, lasteautod ja ponid.

Loomulikult ei puudu muusikalised etteasted: üritusel astuvad üles Getter Jaani, Põhja-Tallinn, Elephants From Neptune ja teised. Õhtule paneb punkti 80ndate armastatud rokkbänd Dingo. Parimat toitu pakuvad food truck'id – oma lemmiku leiavad nii burgeri- kui ka pitsasõbrad, nii Mehhiko kui ka Aasia toidu austajad, nii veganid kui ka maiasmokad.

Fakte

- 100 näituseautot – rekad ja pilkupüüdvad uunikumid

- 1 000 000 eurot – näituse kalleima reka hind, millest 50% moodustas kulu tuunimisele

- 76 tonni – näituse raskeima reka kaal

- 25,25 meetrit – näituse pikima reka pikkus

- 6 bändi

- 20 food trucki ja toitlustajat

Üritus toimub laupäeval, 21.07.2018 Tallinna lauluväljakul. Peasissepääs on lauluväljaku Oru väravates, jalakäijatele on avatud Mere väravad. Väravad avatakse kell 10.00. Lisainfo: http://www.truckshow.ee/.