Frankfurdist: Toyota Auris Hybrid – esimene tõeline rahvahübriid?

 (11)
Toyota Auris juba homse hübriidina
Toyota Auris juba homse hübriidinaFoto: Urmas Oja

Täisnimega Toyota Auris HSD Full Hybrid Concept varustatud hübriid-Auriste sarnaseid hakkab Inglismaal paiknevast tehasest välja veerema juba järgmise aasta teisel poolel. Priusest kujuneb see kindlasti soodsamaks ja võib saada niisiis esimeseks tõeliselt levinud rahvahübriidiks.

Jah, tänavad on tänagi juba hübriide täis, ent Prius, rääkimata Lexustest, on siiski kallid sõidukid. Honda Insight ei kukkunud aga piisavalt tummine välja, olgugi odavam. Uus Corolla ehk Auris meeldib klientidele juba niisama lihtsa autonagi, mis siis veel taolise futuristliku süsteemiga nagu hübriidajam varustatust rääkida.

Auris Hybrid kannab vähemalt ideeautona esilaternate ees kerget sinakat tooni läätsi, selle logod sinavad uute Toyota hübriididega samas võtmes. Salongis paistab Priuselt tuttav valge hõljuv konsool, mis muudab muidu igava auto selgelt eriliseks.

Ideeautona presenteeritud Aurise katus on kaetud jahutussüsteemi toitvate päikesepaneelidega, mis jõuavad ka tootmisse. Hübriidajamiks on Priuselt võetud elektrimootori ja 1,8-liitrise bensiinimootori kombinatsioon, mis on end päris head dünaamika ja kütusesäästu kombinatsiooni pakkuvana juba tõestanud.