Frankfurdist: Ford Grand C-Max seitsmele suurele vennale

 (1)
Ford Grand C-Max
Ford Grand C-MaxFoto: Urmas Oja

Ford liitus Frankfurdi tsirkusega vaiksel ja praktilisel moel, esitledes uut 7-kohalist mahtuniversaali Grand C-Max. Nimevalik on ehk kohmakas, ent auto ise tavalisest C-Maxist vähem elava välimusega pole. Aleksis Kivi jääks ise jalameheks, ent kõik ta loodud 7 venda mahuksid siia ära küll.

Auto jõuab Euroopa müügisaalidesse alles aasta pärast. USAs hakatakse seda müüma aga alles 2011. a. ning Focus C-Max nime all. Fordi kõnemehe sõnul on Grand C-Max just paras peresõiduriist neile noortele, kes täna Focustes ja Fiestades teravalt aega viidavad ega ole järglaste sündimisel valmis liiga pehmesse maailma liikuma, kus disain enam sarnaselt ei kõneta.

Paraku  pole veel mootoritest teada muud, kui et valikus on nii bensiinikaid kui uuendatud TDCi diisleid. Nende seas siis kindlasti ka säästlik 1,6 EcoBoost.

Grand C-Maxi kõrval näidati ka uut C-Maxi ning mõlemad on fiestaliku ninaga ja ideeauto Iosis Max esituledega. Grand C-Maxi tagumised küljeuksed on lükandid ning selle aknajoon lõppeb tagatule juures, C-Maxi oma aga tõuseb pidulikult üles.