FOTOD: USA politsei uued agressiivsed patrullmaasturid

 (16)
Ford Explorer Police Interceptor
Ford Explorer Police InterceptorFord

Ford Explorer Police Interceptor on värskeim lisandus Ühendriikide politseijõudude autopargis ning mida aastad edasi, seda kurjemaks patrullmasinate ilme näib muutuvat. Aga hirmutamine pole peamine, sest masin on ka väga sisukas.

Aasta alguses lülitus USA korrakaitseautoparki Ford Taurustest patrullsõidukiteks ehitatud masinate partii. Nendega on politseinikud rahul, ent linnamaasturimaa nagu Ühendriigid seda on, ei saa hakkama ka ilma teenistusmaasturiteta, millega traditsiooniliselt ikka pahalasi maanteil rammitud ja jälitatud on.

2012. a. tänavaile veerev Ford Explorerist kohandatud vilkurauto kannab 3,5-liitrist Ti-VCT mootorit, mis arendab ametlike teadete kohaselt „vähemalt 280 hj“, ent tegelikkuses kindlasti küllaga enam. Et automaatkastis on kuus käiku, vastab küllap tõele. Võimsamad on ka pidurid, jäigem on vedrustus ning veljed on 18-tollised. Kõige ees lükkab auto aga agressiivseid rammimisraudu.

Salongis asuvad esiistmed on uued ning kätkevad vastavaid lohkusid, et autosse istunud kordnike relvad jm vööle kinnitatud varustus sinna mugavalt ära mahuks. Käigukang asub roolisambal, et teha ruumi keskkonsooli „kaunistava“ tehnikamere tarbeks. Esiistmete seljatoed sisaldavad ka armeeringut, mis peab politseinikke võimelike selja tagant pussitamiste eest kaitsma. Tagaistmel mingit luksust pole, kuigi eraldi kliimaseadet võiks ju selleks pidada küll.

Jälgi EkspressAuto uudiseid ja artikleid ka Twitteris!

Oma sõiduki müügikuulutus pane EkspressAutosse - kuulutus kuni auto müümiseni vaid 50.- krooni!