FOTOD: Top Geari etendus Helsingis: kaelamurdvad trikid ja iludustest autod

 (16)
FOTOD: Top Geari etendus Helsingis: kaelamurdvad trikid ja iludustest autod
Foto: Martin Dremljuga

Nädalavahetusel Helsingis toimunud TopGeari šõu teemaks oli Londoni olümpia järel sobilik alternatiiv – autoolümpiamängud, või motoriseeritud olümpia.

Nädalavahetusel 23. kuni 25. novembrini leidis aset Helsingis Messikeskuses Top Gear Live Show, kus astusid üles Top Gear´i saatest tuntud tegijad Jeremy Clarkson, James May ning Stig. Etteaste pikkuseks oli umbes 80 minutit ning seda oli võimalik näha neljal korral.

Show algas liikuva lava sisenemisega areenile, laval olid tuntud saatejuhid James ja Jeremy. Parema meelega otsustati tutvustada endid ise publikule, kuna väidetavalt olevat ühel Helsingi peatänavatest James May´d peetud Bryan May´ks ja et Jeremy Clarkson´i ei peetaks Kelly Clarkson´iks, sest meeste arvates on sarnasus ju märgatav.

Meestel jätkus teravaid nalju Soome ja soomlaste kohta veelgi. James´i sõnul on kahel britil ülimalt hea meel olla Soomes ja seda eelkõige selle tõttu, et kodumaal arvatakse enamasti mehi olevat alkohoolikud, kuid Soome saabudes selgus, et mehed on täitsa okeyd. Jeremy nimetab Soomet kahtlemata Maailma motospordi pealinnaks, kus on 7 maailmatasemel rallisõitjat, 5 vormelisõitjat, kellest 2 on maailmameistrid ja seda kõike riigi kohta, kus elab 27 elanikku.

Lisaks sellele mainib Jeremy oma lemmik motosportlase, kelleks on Kimi Räikkönen. Mees ütleb, et ei avaldanud seda nime puhtast viisakusest, et on hetkel Soomes esinemas, vaid et tegemist on tõepoolest tema lemmikuga ning seda võib kontrollida Jeremy Twitteri sissekannetest. James May teab aga rääkida, et just Kimi Räikkönen oli see mees, kes ei saanud osaleda Michael Schumacher´i ärasaatmispeol, kuna oli parasjagu s*tal. Clarkson kinnitas seda sõnaga: „Exactly“.

Seotud lood:

Saatest tuntud kolmanda mehe Richard Hammond´i kohaloleku puudumist põhjendati sellega, et väike ärritav olend on surnud. May arvates on Hammond´i olukord pettumus, sest korraldajad püüdsid kõigest väest, et Hammond ennast siin hästi tunneks. Tema jaoks olid lausa paigaldatud spetsiaalsed poole meetri kõrgusel olevad pissuaarid. Kolmandaks ürituse läbiviijaks oli Soomes tuntud tv- ja raadiohääl Jussi Heikelä, kes sisenes areenile vanal punasel traktoril.

Heikelä aitas Jeremy´l tõlkida kauni lause, mille Jeremy soovis edastada soome publikule: „ Mä olen tosi ruma ja mulla on pikkuinen pippeli.“ (Olen väga kole ja mul on väikene til*) Seejärel suundusid saatejuhid liikuvale lavale, mis on eriline selle poolest, et sinna sisse on ehitatud Chevrolet Corvette´i mootor, millel on 508 hobujõudu. Jeremy esitles oma oskusi, kuidas sellise mootoriga lava liikuma panna.

Show pealiiniks olid Olümpiamängud, mis olid kohandatud vastavalt Top Gear´i stiilile. Avatseremoonia ajal sooritasid mootorratturid osavaid trikke ning areenil driftisid ka brittidele tuntud takso black cab, punane buss double decker ning lisaks nendele kuldne Nissan GT-R, Toyota Supra ja Suzuki Swift.

Esimeseks Olümpiaalaks oli mootorrataste limbo, kus mootorratturid pidid ületama trampliini kohal oleva lati, mille kõrgust tõsteti iga järgneva hüppe järel. Mootorrattur ei tohtinud rikkuda lae all olevat penoplastist plaati. Plaadi ja lati vahel oli algselt 4,5 m, iga hüppevooru järel vahet vähendati poole meetri võrra. Üks mootorratturitest esindas James´i ja üht poolt publikust ning teine mootorrattur Heikelä´t ja teist poolt publikust. Jussi Heikelä tegi veel ettepaneku, et tema tiim võiks esindada Soomet ning James´i tiim Rootsit, mille peale James küsis, kas tegemist võiks olla solvanguga ning Heikelä vastas, et seni kuni tema tiim esindab Soomet, siis mitte.

Teine ala oli Jeremy poolt kujundatud hobukaarikut meenutava nelja motorolleriga sõiduki ringrajasõit. Seade koosnes neljast tavalisest motorollerist, koguvõimsusega 28 hobujõudu. Seadmetega hakkasid võidu ajama kolm eelnevalt nimetatud saatejuhti ning kurikuulus Stig. Küsides Stig´ilt tema valmisoleku kohta, ei tulnud vastuseks tavapärasele vaikusele miskit, seega eeldati seda kui jaatavat vastust. Võistlejate eesmärgiks oli läbida mootorsõidukitel viis ettenähtud ringi. Jeremy loetles ka võistlejate finiši kohad: neljandaks tuli nagu arvata oli James May ehk Kapten Aeglane, kolmandaks Jussi Harahara (brittidel on pisut raskusi soomepäraste nimede hääldamisega), teiseks tema ise ning võitjaks tuli Stig, kellele lasti ka tema rahvushümni, mis sarnanes pigem telefoni kutsumistoonile kui rahvushümnile. Sellele järgnes mõningad minutid kestev Ford Focus RS500 autode vigursõit.

Kolmas ala oli autode täpsussihtimine, mis sarnanes spordialale petank või kurling. Võistlejateks olid James ja Jeremy autodel Fiat Stylo. Jussi puhastas võistlejatele raja ATV-ga, millele olid paigaldatud spetsiaalsed harjased, et rada muutuks libedamaks. Esimene võistleja sõitis mööda rada ning jäi lõpus pidama ning teine võistleja pidi sama rada mööda sihtima ees seisvat autot. Pärast esimest sõitu küsib May Clarkson´ilt, kuidas tundub ning selle peale vastab mees, et pärast käsipidurit tundub, et kiirus tõuseb tuhande kilomeetrini tunnis ning pärast seda tuleb tagantpoolt veidi tahkemat välja.

Olümpiamängudelt ei puudunud ka iludusvoor, nimelt selles voorus näidati kalleid sportautosid nagu näiteks Mercedes SLS, Ford Mustang GT Cobra, Lamborghini Gallardo, Ferrari 458 Spyder, Maserati ja muud. Pärast iludusvõistlust mängiti inimkeeglit, kus Jussi Heikelä oli nii-öelda keeglikuul ostukärus ning Jeremy sõitis keeglikuulile hoo sisse autoga. Esialgne elektriauto oli „kogemata“ läinud vahetusse pisut võimsama auto vastu.

Ürituse kõige palavamaks esituseks oli põlevate Porche´de tuleshow, kus kaks autot driftisid põledes mööda areeni. Pärast seda oli taas aeg üheks Olümpiaalaks, kus inimene pidi sooritama hüppeid üle liikuvate mootorsõidukite. Esimeses voorus sooritas võistleja hüpped üle kolme üksteise järel liikuva kartauto, seejärel tuli sooritada hüpe üle Dodge Viper´i. Clarkson´i sõnul kui hüpe õnnestub, on publik tunnistajaks uue Olümpiaala sündimisel või teisel juhul sellele, kuidas Dodge Viper ajab alla inimese, mõlemal juhul on see mälestus, mille saab koju kaasa võtta. Hüpe õnnestub.

Viimaseks Olümpiaalaks jäi mootorratastel polo, kus olid esindatud brittide meeskond ja soomlaste meeskond. Soomlaste tiim juhatati sisse nende rahvushümni saatel, milleks brittide meelest sobis väga hästi Nokia tune. Pärast mängu lõppu soovis Jeremy südamest, et kui inimesed on siirdumas pärast showd autodel koju, et nad meeles peaksid, et tegemist on avalike ja ühiste teedega ja et autojuhid sõidaksid seal KIIRESTI!

VIP-piletitega külastajad said pärast showd minna vaatama show ajal esitletud autosid pisut lähemalt. Kui paljud väikesed ja ka suured fännid ootasid lähemalt kohtumist kuulsate tegelastega, siis pidid nad aga pettuma. Kuulsused olid kindlalt keeldunud lähemalt fännidega kohtumisest, kuigi korraldajad olid püüdnud neid ümber veenda.

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.