FOTOD: Siberi raudtee elik 19. sajandil alustatud maailmaime

 (13)
FOTOD: Siberi raudtee elik 19. sajandil alustatud maailmaime
RIANovosti

1890. aastal algas Trans-Siberi raudtee ehitus. Heal lapsel mitu nime. Nii ka Trans-Siberi raudteel. Küll teatakse seda magistraali uue aja Hiina Siiditeena, küll lihtsalt maailmaimena, kirjutab mootoriportaal Motomaailm. Lisatud galerii!

Viimane nimetus omistati Trans-Siberi raudteele 1900. aasta Pariisi maailmanäituse käigus, mil seda ennenägematut insenerimõtte ja -kätetöö saavutust kõrvutati inimkonna jaoks tähtsuselt ja mõjujõult Ameerika avastamise ja Suessi kanali rajamisega. Pea kümme tuhat kilomeetrit raudteed ehitati valmis märkimisväärse kiirusega – kümne aastaga.

Raudtee, mis kulgeb läbi kogu Venemaa läänest itta, läbides soid ja puutumatut taigat, ületades jõgesid ja läbides mägesid on ikkagi lühim ühendustee Euroopa ja Aasia vahel. Oluline transpordikoridor kogu kontinendi jaoks. Sellest ka ajalooline hellitusnimi – Siiditee.

Märkimisväärsete numbritena võiks nimetada et see raudteelõik läbib seitset ajatsooni, kogupikkust on sellel 9259 km ning arvatakse et selle ehitamisega oli seotud umbes 90 000 töölist, kes küll enamuses olid vangid ning sõjaväelased.

Kui see tekitas kellelgi lähemaid tundeid siis soovitan soojalt tutvuda google lahendusega kus saad kogu selle tee läbida, ning meenutuseks ka mõned pildid.

Seotud lood:

Siberis raudteed ehitanud insenerist Karl Ipsbergist
Artikkel Wikipedias

Baikali-Amuuri raudtee

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.