FOTOD: Selline on Venemaa rikkaima naise autopark

 (42)
Venemaa ainus naismiljardär abikaasaga. Foto Miša Japaridže, AP
Venemaa ainus naismiljardär abikaasaga. Foto Miša Japaridže, APScanpix

Maailma miljardäridest moodustavad naised napilt 2 %. Jelena Baturina on Venemaa jõukaim daam, riigi ainus miljardär, kelle varandust hinnatakse 2,9 miljardile dollarile. Millega tol vägeva olemisega naisterahval küll ringi sõita kõlbab?

Baturina on maailmas jõukuselt 279. kohal. Tema abikaasa on aga Moskva linnapea Juri Luškov isiklikult. Daam pani oma varandusele aluse 1991. a. vennaga koos asutatud ehitusettevõttega Inteco, mis tegeles alguses plastiktoodetega, kirjutab Wikipedia. Kui Luškov 1992. a. Vene pealinna linnapeaks sai, hakkas Inteco äri hoogsalt õitsema. 2008. a. oli naise jõukust hinnatud 4,2 miljardile dollarile, ent 2009. a. veebruaris oli masu selle juba üksnes miljardi dollari piirile materdanud.

Ukraina portaal TopGir.com.ua toob ära masinad, millega nii eksklusiivset naisterahvast ringi sõidutatakse ning mis kuuluvad Baturina garaaži ka pigem silmateradena. Nagu näiteks 1957. a. Mercedes-Benz S220 või 1934. a. Talbot 95. 2005. a. Porsche Cayenne Turbo S, 2007. a. Mercedes-Benz S600 ja sama aastakäigu ML63AMG on tal tõenäoliselt igapäevases kasutuses. Kõige uhkemateks puhkudeks tarvitatakse aga tõenäoliselt limusiini Maybach 62.

Baturina&Luškov armastavad võtta osa ka iga-aastasest klassikaliste autode sõidust nimega Mille Miglia, kus nad on osalenud näiteks 1956. a. Mercedes-Benz 300 SL Gullwing Coupe’, 1936. a. Aston Martini kui 1951. a. ZIS 110 roolis. Fotosid naise autopargist näed SIIN.

Jälgi EkspressAuto uudiseid ja artikleid ka Twitteris!

Oma sõiduki müügikuulutus pane EkspressAutosse - kuulutus kuni auto müümiseni vaid 50.- krooni!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.