FOTOD: Pagan küll! Hirmkallis Pagani prototüüp sõideti Saksas sodiks

 (7)
Paugu pannud Pagani
Paugu pannud PaganiWorldcarfans

Itaalia hüperautotootja, Ferrarile ja Lamborghinile viimasel dekaadil kõvasti peavalu valmistama asunud Pagani testib parajasti oma tulevast mudelit C9. Saksamaa kiirteedel juhtus sellega suurtel kiirustel päris raske avarii.

Stuttgardi lähedasel autobahnil number B14 toimunud õnnetuses on tõenäoliselt süüdi Pagani testisõitja. 1000 Nm ja 700 hj 6.0 V12 mootoriga varustatud C9 on suuteline kosmilisi kiiruseid koguma, kuid õnneks pole haiglasse viidud testpiloodi vigastused rasked ning avariis ükski teine sõiduk ei osalenud.

Usutavasti on see mats ka päris suur tagasilöök Paganile ja selle inseneridele, kuna ega nii peente ja väikesetiraažiliste sõidukite tootjal rohkem testiprototüüpe kui see üks õnnetuke polegi. Saab näha, kas Pagani suudab end koguda ja C9 siiski juba poole aasta pärast Pariisi autonäitusel publiku ette tuua.

Kui palju tolle prototüübi hävitamine rahalist kahju tekitas, võib vaid oletada. Uus C9 ise peaks maksma umbes 900.000.- eurot! Galeriid katki sõidetud masinast näed SIIN.

Jälgi EkspressAuto uudiseid ja artikleid ka Twitteris!

Oma sõiduki müügikuulutus pane EkspressAutosse - kuulutus kuni auto müümiseni vaid 50.- krooni!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.