FOTOD | Lamborghini Urus: superauto linnamaasturi nahas

 (9)
FOTOD | Lamborghini Urus: superauto linnamaasturi nahas
Lamborghini Urus (Foto: tootja)

Lamborghini alustab veebruaris oma esimese linnamaasturi tootmist. Kui unistasid alati superautost, millega võiks igapäevaselt sõita ilma hirmuta ülikallile autokerele viga või vähemalt kriipse peale teha, siis täidab selle unistuse just Urus.

Lamborghini esitles Urust esmakordselt ideeauto kujul 2012. aastal Hiinas Pekingi autonäitusel ja huvitaval kombel on disain siiani pea muutumatuks jäänud. See on endiselt väga atraktiivne sõiduk ja endiselt äratuntavalt Lamborghini!

Tootja väidab, et Urus saab olema kiireim linnamaastur, mis tavatootmisse jõudnud, ja ka parima kaalu-võimsuse suhtega linnamaastur üldse.

Foto: tootja


Foto: tootja
Seotud lood:


Sellel on neljaliitrine V8 mootor ja 650 hobujõudu, mis annavad nn sajani kiirenduse ajaks 3,6 sekundit. Tippkiirus on aga umbes 305 km/h. Urus on seega täitsa moodsate superautodega võrreldav ja mõnestki paremgi.

Lisaks saab neljarattavedu ja suurimad süsinikkeraamilised pidurid, mida tavatootmisautole paigaldatud.

Lamborghini plaanib toota peagi algaval aastal 1000 Urust ja edaspidi 3500 aastas. Baashind pole veel teada, aga see peaks jääma USA-s alla 200 000 dollari (= 170 000 euro).