FOTOD | Kuidas pidada meeleavaldust koroonaviiruse ajal – loomulikult autodes

 (1)
FOTOD | Kuidas pidada meeleavaldust koroonaviiruse ajal – loomulikult autodes
Daniel Mears/ZumaPress/Scanpix

Tuhanded autod - lipud akendest lehvides - kogunesid kolmapäeval USAs Michiganis Lansingi linnas tänavatele, et näidata üles meelepaha kuberner Gretchen Whitmeri korraldustele püsida koroonaviiruse pandeemia ajal kodus ja sulgeda ettevõtted.

„Me pole vangid!" oli kirjutatud ühele loosungile, mis oli välja toodud Michigani Konservatiivse Koalitsiooni korraldatud meeleavaldusel. Liiklus linnas seisukus kohati täielikult, vahendab Autoblog AP-d.

Daniel Mears/ZumaPress/Scanpix

„Ettevõtete sulgemine ja kõigi nende töötajate tegevuse lõpetamine on lihtsalt katastroof. Michiganile on see majanduskatastroof. Inimestel on sellest kõrini,"ütles koalitsiooni liige Meshawn Maddock.

Whitmer pikendas sel nädalal kodudes püsimise piirangut 30. aprillini ning sulges koolid ja vähem oluliseks peetud ettevõtted. Krooniviirus on nõudnud 1900 Michigani elaniku elu. Oli ka segaseid punkte: näiteks mootorpaadiga ei tohi sel ajal kalal käia, küll aga sõudepaadiga.

Daniel Mears/ZumaPress/Scanpix

Meeleavaldust kommenteerides ütles Whitmer, et nägi ka paljusid maskideta inimesi tänaval ja see põhjustas talle tõelist nördimust.

Ürituse osales politsei hinnangul 3000-4000 inimest, neist enamik jäi oma autodesse.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!