FOTOD: Eesti parim kiirendaja tegi Soomes 270 km/h avarii!

 (53)
Taastamiskõlbulikku autost suurt alles ei jäänud
Taastamiskõlbulikku autost suurt alles ei jäänud---

Eesti parim ja tuntuim kiirendussportlane Lauri Kuriks tegi oma 1375 hj musta Pontiac Firebirdiga nädalavahetusel Soomes Motopark Virtasalmis toimunud võistlusel FHRA SONAX Spring Nationals kiirusel 270/h avarii.

Ajasõitude lõpuks oli Kuriksi tiim võistluse teiseks päevaks ehk pühapäevaks 16. maiks neljandal kohal parima ajaga 8:111. Alustatud oli vaikselt, konservatiivsete seadistustega ning oma tulemust korralikult parandatud, kuid just selles sõidus juhtuski ränk avarii, mille tulemusena on võistlusauto kere ja raam taastamiskõlbmatud.

Kuriks ise viga ei saanud, teda kaitses edukalt turvapuur, kuigi auto, mille kiirus finišijoonel oli 270 km/h, käis kaks korda üle nina ning rullus siis veel neli korda üle katuse, enne kui liival katuse peal seisma jäi. Kuriks ronis ise autost välja, võistluse päästeteenistus oli selleks ajaks juba kohal ja ümber auto askeldamas.

Probleemiks oli, et peale finišijoone ületamist ei avanenud auto pidurduslangevari ning ei töötanud korralikult ka tavalised pidurid. Liivapinnale sööstes oli osa kiirusest küll võimalik kaotada, ent mitte märkimisväärselt.

Meistrivõistluste teine etapp on juba juuni keskel, ent seal osalemiseks on tarvis vähemalt uut keret ja uut puuri. Avarii järel on alles tagasild, käigukast ning ka mootor, mis sai küll karterisse kõva paugu ning mille väljalaskekollektorisse on jõudnud veidi liiva, ent konkreetse diagnoosi panemine veel käib.

Seotud lood:

Soovime meie tuntuimale kiirendussportlasele jõudu ning palju sponsoreid, et väga häid tulemusi näidanud meeskond raja kõrvale ei jääks. Kui keegi Teist tunneb, et on võimalus Kuriksi kiirendustiimile õlg alla panna, siis on nüüd õige aeg seda teha.

Tervet galeriid õnnetusest näed SIIN!

Jälgi EkspressAuto uudiseid ja artikleid ka Twitteris!

Oma sõiduki müügikuulutus pane EkspressAutosse - kuulutus kuni auto müümiseni vaid 50.- krooni!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.