FOTO: Lahtine GT86 võib tulla 2014. aastal

 (11)
FOTO: Lahtine GT86 võib tulla 2014. aastal
foto: WhatCar?-

Jaapani autotootjad Toyota and Subaru peaksid üsna varsti otsustama, kas hakata tootma võluva tagaveolise sportkupee GT 86/BRZ avatava katusega versiooni, kirjutab WhatCar?

Toyota GT86 loomist juhtinud Tetsuya Tada kinnitusel on kabrioleti ehitamine „tehniliselt teostatav“. Arvestades uue auto kallal jube tehtud inseneritöö hulka ning lahtise sportauto populaarsust – eriti Californias – näib avaauto tootmine peaaegu möödapääsmatuna. Ostjateni võiks lahtine Toyota/Subaru jõuda juba 2014. aastal. Auto välimuse kohta ei ole midagi teada, kuid tõenäoliselt hakkab ta kujundusprogrammi abil saaduga üsna sarnanema.

Toyota kavatseb GT86 müüki ergutada ka mitmesuguste modifikatsioonidega ning muidugi võimsust lisavate ning sõiduomadusi (veelgi) parandavate varustuspakettidega. Tada väitel ei ole tarbijad näinud veel kolmandikkugi GT86-ga seotud arendustöö tulemustest.

Nii on tulemas „must kast“ ehk telemeetriasüsteem, mida saab paigaldada ka varemmüüdud autodele. See salvestab rajal saavutatud tulemusi, mida juhid saavad PlayStationidesse laadida ning seejärel oma võimeid võrrelda. Muidugi on allalaadimiseks saadaval mitmesugused juhendid ja demonstratsioonid, ning Toyota insenerid tegelevad praegu tähtsamate ringradade kaardistamisega GT86 käitumise mõttes.

Tada ütles, et telemeetriasüsteemi idee heakskiitu ei olnud Toyota konservatiivselt juhtkonnalt kerge saada, kuid tublisti aitas firma entusiastliku juhi Akio Toyoda toetus, kes käis GT86 loomisega tutvumas vähemalt korra kuus.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!