Fordi diiler maksis 9.4 miljonit dollarit kahjutasu

 (19)
Ford Explorer

Ameerikas otsustas Orange County kohus, et sealne Fordi esindus Joe McPherson Ford of Tustin on suures osas süüdi avariis, kus perekond Gozukara oma Ford Exploreriga 1997 aastal osalesid.

Abielupaar sai kõvasti viga ning Catherine Gozukara, kes sel hetkel oli rase, kaotas oma sündimata lapse. Catherine jäi ratastooli ning tema mehel sai üks jalg kõvasti viga.

Vandemehed otsustasid, et Joe McPherson Ford of Tustin peab maksma paarikesele kahjutasuks 9.4 miljonit dollarit, kuna nende hoolduses ei olnud ära parandatud auto vigu. Vaid mõni aeg enne avariid viisid Gozukarad auto teenindusse ning kurtsid, et autos on imelikud vibratsioonid sõitmisel ja pidurdamisel.

Loomulikult oli hagi esitatud ka Fordi vastu, väites, et Exploreril oli konstruktsiooni viga ning kuigi vandemehed olid sellega nõus, ei pidanud nad seda avarii põhjuseks.

Transpordi ministeerium maksis Gozukaradele 5.5 miljonit dollarit veel lisaks, kuna maanteel oli olnud auk. Vandemehed pidasid seda 10% vääriliseks õnnetuse põhjustest.

Samas ei tähtsustanud nad liiga üle Catherine Gozukara süüd rasketes vigastustes ning lapse kaotuses, kuna pidasid tema turvavöö mitte kinnitamist vaid 10% vääriliseks.