FlyNano: 70-kilone ühemehe-vesilennuk Soomest lennuluba ei küsigi

 (26)
FlyNano muudab inimese lennukiks
FlyNano muudab inimese lennukiks

Kõhna meesterahva kogukusega võrreldav FlyNano on suurepärane sõiduvahend, millega saab lennata, maandudes mõnusasti vette ning mille võtad enesele selga kui ranitsa või suuremat sorti kostüümi. Lennumasin on nii kerge, sest on valmistatud täielikult süsinikplastist.

Nõnda kerge lennuki juhtimiseks pole enamasti lennuluba tarviski, sõltuvalt, mõistagi, kus täpsemalt ja kui kõrgel lennatakse, vahendab PhysOrg.com. FlyNano autor on Soome disainer Aki Suokas, kes näeb masinat ette kolmes versioonis: elektrilise ning kaht sorti vedelkütust tarvitavatena. Esimene pakub umbes 20 kW võimsust, teised kaks kas 24 või 35 hj.

Minimaalne lennukiirus on FlyNanol 70 km/h, maksimaalne aga 140 km/h. Ühe laadimise või tankimisega on eesmärk tagada umbes 70 km pikkune lennuautonoomia. Tiibade siruulatus on kaunil riistapuul umbes viis meetrit. 70-kilone lennuk võtab pardale ka päris paksu inimlase, kuna kandevõimeks märgib Suokas oma loodul tervelt 200 kg.

Ning mis kõige mõnusam: tegemist pole mingi unistuste projektiga, mis arvutijoonistest kaugemale ei jõuagi. Juba kolme kuu pärast saab FlyNanot tellima hakata! Ühe eksemplari eest küsitakse 39.000.- dollarit. Masina ametlik esmaesitlus toimus 13.-16. aprillini peetud messil Aero Friedrichshafen.

Jälgi Forte autouudiseid ka Twitteris!

Oma sõiduki müügikuulutus pane portaali MÜÜ! Kuulutuse lisamine on tasuta!