FIA testis Vormel 1 autodel uut turvakaart

 (19)
FIA testis Vormel 1 autodel uut turvakaart
AFP/Scanpix

FIA Institute, kes vastutab mootorispordi turvalise tuleviku eest, on lõpetanud esialgsed testid, mis peaksid Vormel 1 autodele tooma ka esiosa turvakaare, kirjutab motomaailm.ee. Lisatud video!

Koostöös Lotusega arendatud turvakaar peaks piloote kaitsma löökide eest, mida võivad põhjustada lahti põrunud rattad ja autodetailid.

Turvakaar võtab edukalt vastu ka lööke, mida põhjustab näiteks 225km/h tunnis sõites vastu turvakaart lendav 20kg raskune ratas.

Vormel 2 sarjas Brands Hatchi ringrajal toimunud õnnetuses sai 3. aastat tagasi surma endise Vormel 1 maailmameistri John Surteesi poeg Henry ja kõikvõimalikud õnnelikud pääsemised nii Michael Schumacheri (2010. aastal) kui Felipe Massaga (2009. aastal) peaosas on pannud FIA allasutusi mõtlema järjest enam cockpiti turvalisusele, millest vormeli ninal asetsev turvakaar on üks viimaseid leiutisi.

Vaata videot SIIT!

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.