Eva – Eestile kõige kodusem elektriauto

 (19)
Eva Valmetilt sobiks ka meie teile
Eva Valmetilt sobiks ka meie teileValmet

Valmet Eva on kompaktne linnaauto Soomest, mida esitleti nüüd Genfis otse suurte tegijate seas ja silme all. Meeldejääva nõksuga küljejoonega, klaaskabiiniga jääkaru liigub kuni 120 km/h. Mis on ju linnaliikuri jaoks liigagi palju!

Seni muuhulgas Porschesid ja peagi ka Fiskeri autosid kokku paneva Valmeti juht Ilpo Korhonen sõnas, et eesmärgiks oli luua konkurentsivõimeline ning armas väike elektriauto USA ja Euroopa perede linnasiseseks ning linnalähedaseks transpordiks. Ja siin see nüüd siis ongi – Eva!

2+2 istmeskeemiga auto liigub ühe laadimisega kuni 160 km. iPhone’i ühildava doki asemel on kasutusel hoopis Nokia Terminal Mode, mis lubab telefoni otse auto multimeediasüsteemi ning kõlaritega ühendada. Programm nimega NAVTEQ suudab aga navigatsiooniseadmest saadava pidevalt muutuva liiklusteabe abil kalkuleerida jooksvalt välja võimalikult ökonoomse marsruudi.

On’s see neiu Eva siis ka kena? Põhimõtteliselt meenutab auto klaasitud kabiiniga polaarkaru ning on sellisena üsna armas. Loodetavasti jätkub soomlastel raha ja tahtmist masin ka tootmisse juurutada, mil sellest saaks Eestile kõige lähemal toodetav, isegi kõige kodusem tõeline ja korralik elektriseeriaauto.

Jälgi EkspressAuto uudiseid ja artikleid ka Twitteris!

Oma sõiduki müügikuulutus pane EkspressAutosse - kuulutus kuni auto müümiseni vaid 50.- krooni!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.