Euroopa tuuningukunn tõuseb tuhast mõlki taotud Porschega


Gemballa Tornado on paraku üsna näotu nii eest kui tagant
Gemballa Tornado on paraku üsna näotu nii eest kui tagantGemballa

Peale seda, kui Euroopa tuuningukuningaks tituleeritud Uwe Gemballa Lõuna-Aafrika Vabariigist mõrvauna leiti, ei ennustanud pankrotistunud firmale enam keegi mingit tulevikku. Ometi on ekstsentriline ettevõte taas tegev ning näitab uut Porsche Cayenne’ist voolitud mudelit.

Gemballa Tornado põhineb viimasel ehk teise põlvkonna Cayenne’il, mille üsna elegantsed kerejooned on kõvasti mõlki taotud. Suuremad neist on värvitud mattmustaks, ülejäänud kere katab lumivalge värv. Gemballat juhtiv Andreas Schwartz toonitab, et tegemist pole kerele külge kruvitavate lisanditega, vaid spetsiaalsete komposiitpaneelidega, mis algsed uksed, tiivad, mootorikatte jm. tervikuna välja vahetab.

Gemballat on seni tuntud ikka kui üht kõige agressiivsemat ja hinnalisemat tuunijat, millega suudab võistelda vaid Mansory ning Baltikumiski autosid ehitav Dartz. Viimase toodang on samal määral jõuline, ent kipub enamasti veelgi maitselagedam olema. Tornado arendab uue turbokomplekti toel enam kui 700 hobujõudu. Taoliseid autosid on kavas ehitada 30 eksklusiivset eksemplari.

Milline uus Porsche Cayenne enne Gemballa spetside kallal käimist välja näeb, vaata videost!

Jälgi Forte autouudiseid ka Twitteris!

Oma sõiduki müügikuulutus pane portaali MÜÜ! Kuulutuse lisamine on tasuta!