Euro NCAP: 2013 aasta turvalisimad autod selgunud

 (9)
Euro NCAP: 2013 aasta turvalisimad autod selgunud
whatcar.ee

Euroopa uute sõidukite hindamise programm, Euro NCAP, kuulutas välja 2013 aasta kõige turvalisemad autod kuues erinevas autoklassis. Esmakordselt kuulus võitjate sekka ka Hiina autotootja Qoros, mis oli klassi parim igas „ülesandes“.

Pildigalerii WhatCar?-is

• Kuue erineva autoklassi parimad
• Hiina autotootja on suurim üllataja
Jeep tegi suure hüppe turvalisuse suunas

Möödunud aastal testis Euro NCAP 32 uut sõiduautot, millest kaheksa saavutasid kokkuvõttes neli tärni ja üks (Nissan Evalia) kolm tärni. Tegemist on sisuliselt sama autoga, mis on meil tuntud kui Nissan NV2000, ainult parempoolse rooliga Inglismaal müüdav variant.

Auto ise polnud teistega võrreldes sugugi vähemturvaline, kuid kuna tegemist on kaubiku baasil valminud mahtuniversaaliga, siis on tal ka turvavarustust veidi vähem. Mullu „põrus“ samal põhjusel Dacia Lodgy, mis samuti teenis vaid kolm tärni.

Ülejäänud 22 autot saavutasid aga igati eeskujulikud 5 tärni ning nende seas tõstab Euro NCAP ise esile – üllatus, üllatus – just Hiina autototootja Qoros sedaani Qoros 3, mis saavutas täiskasvanute turvalisuse (esiistmetel reisijate) osas kõrgeima hinde – 95% ning jagab selles osas esikohta koos uue luksusautoga Maserati Ghibli. See on küllaltki tähelepanuväärne saavutus, sest siiani on Hiina autotootjad erinevates turvatestidest sõna otseses mõttes kolinal läbi kukkunud.
Loe edasi WhatCar?-ist