Esimene auto, mida soovitavad seljadoktorid

 (10)
Ergonoomilised istmed ja tunasuunas avanev tagauks annavad seljale puhkust
Ergonoomilised istmed ja tunasuunas avanev tagauks annavad seljale puhkustFoto: Urmas Oja

Opel on oma uue kompaktse mahtuniversaali Meriva loomisega teinud väikese revolutsiooni. Esiteks on see eelkäijatest kordi kenam. Teiseks avanevad aga selle tagumised küljeuksed julgelt ja efektselt, ent ka äärmiselt praktiliselt ja mugavalt taha.

Saksa Aktion Gesunder Rücken ehk AGR koondab arste ja kiropraktikuid ning on üsna soliidne organisatsioon. Kui hambaharju jms. reklaamides viidatakse sageli stomatoloogidele, Šveitsi sõltumatutele uurimislaboritele jms, siis autotööstuses on Opel ja General Motors esimesed, mis analoogse teema sisse tõid.

Asi polegi aga niivõrd Merivas endas, kui selle imelistes istmetes, mida mudel jagab tegelikult teistegi Opelitega nagu Insignia, Astra jne. Merivas on isteasend aga veidi kõrgem ning suhe seljaga veelgi parem. Tõepoolest – need lisavarustusea saadavad sportliku olemisega istmed on äärmiselt ergonoomilised. Ainus, mis nendega minu meelest konkureerib, on Volvo toodang.

Siiski tõstsid AGRi spetsialistid esile ka Meriva FlexDoors süsteemi ehk neid tunasuunas avanevaid tagumisi küljeuksi, mis teevad autosse sisenemise limusiinmugavaks ning kaotavad igasuguse painutamise ja koogutamise. Samuti süsteemi FlexSpace, mis lubab auto tagumisi istmeid ja pakiruumi nii pagasi vedamise kui tagumistel toolidel istuvate reisijate suurima mugavuse tagamiseks vastavalt ümber sättida.

Jälgi EkspressAuto uudiseid ja artikleid ka Twitteris!

Oma sõiduki müügikuulutus pane EkspressAutosse - kuulutus kuni auto müümiseni vaid 50.- krooni!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.