Eriolukord autoesindustes: praegu on hea aeg langetada kaalutletud ostuotsus

 (17)
Eriolukord autoesindustes: praegu on hea aeg langetada kaalutletud ostuotsus
Foto: Ylle Tampere

Ehkki Eestis kehtib eriolukord, on suur osa kauplustest avatud. Ka autosalongide uksed on lahti. Küsisime neljast esindusest, kui palju on tulnud teha ümberkorraldusi, et vältida viiruse levikut, ja mis seis on tarnetega. Autoostjatele tuleb praegune olukord aga kasuks: on hea aeg langetada kaalutletud ostuotsus.

Moonika Kitt, Kerli Maro, Indrek Luberg ja Raido Rosenfeld olid nõus pikemalt selgitama, kuidas toimub autoesinduste töö eriolukorra ajal.

Kuigi uus päev võib tuua uued reeglid, müüakse ja ostetakse autosid ikka – suure osa eeltööst teevad kliendid nagunii ju üle interneti.

Kindlasti ei peaks autoomanikud korralisi hooldusi ja remonttöid edasi lükkama, sest see mõjub sõiduki tervisele. Kõik teenindused töötavad selle nimel, et meie autopark oleks heas korras.

Enamus autoesindusi on avatud

Kia Eesti turundusjuht Moonika Kitt kinnitab, et kõikjal Eestis on Kia müügiesindused avatud: “ Lahtiolekuaegu on küll osaliselt lühendatud ja nädalavahetusel osa esindusi ei tööta, aga sellekohase info leiab klient Kia kodulehelt.”

Kerli Maro, Seati Baltimaade turundusjuht tõdeb, et ehkki kliente on praegusel ajal salongides vähe ringi jalutamas, on kõikjal müügiesindustes inimesed, kes on valmis abistama: “Kogu protsessi saab korraldada turvaliselt nii, et hoitakse “turvalist pikivahet” ja kõik küsimused saavad vastatud.”

Seotud lood:

ABC Motorsi turundusjuht Indrek Luberg lisab, et ükski Renault’ või Dacia praegu ostmata ega müümata ei jää: “Meie salongid on tavapärastel aegadel lahti, ja neis on õhuruumi, et turvaliselt omavahel suhelda.”

Toyotat müüva Elke Mustakivi juhatuse esimees Raido Rosenfeld ütleb, et kõik Elke esindused on avatud tavapärastel aegadel, kuid soovitab enne salongi minemist need kodulehelt siiski üle kontrollida, sest olukord muutub iga päevaga.

“Selleks, et aidata omalt poolt kaasa viiruse leviku tõkestamisele, soovitame külastada meie virtuaalset esindust, kus saab tutvuda nii uute kui ka kasutatud Toyota mudelitega, soetada rehve ja teha erinevaid päringuid,” lisab Rosenfeld.

Konkreetsete esinduste kohta loe SIIT

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!