Elon Musk: “Kui tahad, võid oma Teslas vaadata filmi või magada” … 50 000 euro eest

 (26)
Elon Musk: “Kui tahad, võid oma Teslas vaadata filmi või magada” … 50 000 euro eest
Uue Tesla 3 sisevaade. Harjumuspäraste kellade-näidikute asemel on hoopis üks suur puutetundlik ekraan. Reuters

Juuli viimasel nädalavahetusel said esimesed 30 õnnelikku kätte oma uue Model 3 elektriauto. Üleandmist juhtis isiklikult Tesla tegevjuht Elon Musk. Pidulikul tseremoonial avalikustati lõpuks ka Model 3 tehnilised üksikasjad ning seda tehes julgustas Musk inimesi auto kokpitis… näiteks magama.

Kes veel pole aru saanud, siis alljärgnevat videot vaadates saab hästi selgeks, kui suur on inimeste usk Teslasse, nendib Accelerista. Autode üleandmispidu võib võrrelda mistahes koguduse kokkutulekuga: üks kõneleb ees, kõik aplodeerivad ja filmivad ning oigavad vaimustunult kaasa.

Neile, kes usuvad, ei ole mõtet selgitada, et maailmas on olemas ka teisi, täitsa pädevaid elektrisõidukite tootjaid. Neile ei ole mõtet rääkida, et Chevy Bolt suudab ühe laadimisega sõita Model 3ga võrdväärse maa, ja selle auto hind on sealjuures odavam ning koostekvaliteet parem.

Ammugi pole tõsiusksetele mõtet rääkida, et olenemata kõigist isejuhtivatest viguritest, ei tohi juht autoga sõitmise ajal hetkekski tähelepanu kaotada. Ei ole mõtet. Musk ütles. Tesla on usk. Ja usk on püha.

Loe Accelerista ülevaadet esitlusest, uuest mudelist ja hinnangut masinale edasi SIIT.