Elektriautode põlengud on tuletõrjujatele väljakutse: akupakk paneb vintskelt vastu

 (21)
Elektriautode põlengud on tuletõrjujatele väljakutse: akupakk paneb vintskelt vastu
Tesla põleb. Foto tehtud 10. mail Šveitsis.Reuters

Elektriautode põlenguid on seni ette tulnud mõni üksik, ent nende kustutamisega on tuletõrjujad kõvasti vatti saanud. Lähiaastatel lisandub teedele kümneid tuhandeid särtsukaid, seega tuleb pritsumeestel oma oskusi täiendada, et vintskelt vastu hakkavast akupakist halbu üllatusi ei tuleks.

Vahendab Accelerista.

Igast õnnetusest on midagi õppida. 23.märtsil Californias, Mountain View lähistel toimunud ja autojuhi surmaga lõppenud elektriauto Tesla Model X õnnetus tõi esile ootamatu probleemi, mis elektriautodel ilmneb: laetud aku takistab sõiduki kustutustöid.

California juhtumi puhul pidid tuletõrjujad Model X-i lõplikuks kustutamiseks appi kutsuma Tesla insenerid, et need põlenud autost keset maanteed tubli neljandiku akupakist eemaldaksid, sest muidu ei saanud seda ohutult ära vedada.

Märtsis toimunud tulekahjule järgnes aga veel huvitavaid seiku. Nimelt süttis romulas sõiduki liitiumioonaku uuesti põlema – lausa kaks korda sama ööpäeva jooksul.

Ja siis üllatuslikult veel kuus päeva hiljem. Akujäänused muutusid ohutuks alles seejärel, kui need olid viimseni elektrist tühjaks laetud. Õnnetuse uurimise kohta saab detailsemat infot Tesla kodulehelt.

Loe lähemalt Acceleristast.