El Kamina: puiduküttel auto, mille pani ise kokku Soome järgmine peaminister Juha Sipilä

 (56)

Ta kogus valimistel nüüd 30 733 häält, rohkem kui Timo Soini või Alexander Stubb. Ta on tuntud kui miljonär, kes teenis IT-ettevõtetega juba 1990. aastatel miljoneid. Ja nüüd saab Juha Sipiläst ilmselt Soome uus peaminister. Kuid ajakirja Jalopnik huvitab hoopis Sipilä auto.

Selleks autoks on El Kamina, algselt küll USA-s tehtud 1987. aasta El Camino, mille Sipilä mõni aasta tagasi koost lahti võttis ja ehitas sellest uue masina, mille jõuallikas töötab puiduküttel, täpsemini põletades kasepilpaid. Pilbaste põletamisel tekkiv biogaas jahutatakse ja seejärel kasutab tavaline automootor kütusena juba seda gaasi.

Kokku kulus auto ümber ehitamisele paari aastaga 1500 tundi, tulemuseks on aga uus auto, mis suudab arendada kiirust isegi 140 km/h. Ühe 80 kilogrammise küttepuude pütitäiega sõidab auto maha 200 kilomeetrit, miinuseks on küll see, et enne sõitma hakkamist peab 20 minutit neid  põletama,  pärast on vaja küttekolle aga puhtaks rookida.

Ligemale 30-aastane Chevrolet El Camino tegi läbi ka tõsise tuuningu, katse ja eksituse meetodil valmistatud pütikujuline puiduküttemootor töötab laitmatult. Ainult, et puidukütteauto on täielikult taastuvkütusel töötav, ökoauto.

Seotud lood:

Selline auto oli juba Sipilä lapsepõlveunistus.