Ei mingeid vanureid: Pariis keelas eakatel autodel linnatänavail sõitmise

 (32)
Ei mingeid vanureid: Pariis keelas eakatel autodel linnatänavail sõitmise
Ikoonilisel Citroen 2CV-l pole juulist enam kodumaa pealinna liiklusesse asja. AFP

Alates juulikuust ei tohi Prantsusmaa pealinna tänavail enam sõita autod, mis on valmistatud enne 1997. aastat. Sellega soovitakse piirata õhusaastamist.

Õhtuti, öösel ja nädalavahetustel võivad siiski ka seeniorsõidukid ringi veereda. Keeld kehtib alates kaheksast hommikul kuni kaheksani õhtul. Neile, kes vana autoga keeluajal ringi sõidavad, väänatakse kaela trahv, mis võib jääda 30 ja 400 euro vahele.

Tulevik tuleb karmim: aastaks 2020 on plaanis enne 1997. aastat valmistatud autod täielikult ära keelata. Keeldudega loodetakse, et elanikud pöörduvad keskkonnasõbralikumate hübriidautode poole, mis saastavad vähem õhku.

Pariisis on varemgi autode suhtes rangeid meetmeid rakendatud. Mullu sügisel otsustas linn ajutiselt ühes linnaosas autoliikluse täiesti ära keelata, tänu millele kahanes õhu- ja mürareostus dramaatiliselt. Eelmisel kuul otsustati keelustada autosõit korra kuus tiheda liiklusega tänavail nagu näiteks Champs-Élysée ja aastal 2014 keelati autosõit linnas lühikeseks ajaks, millega kahanes reostus väga olulisel määral.