Eestis algab isejuhtiva auto loomine

 (30)
Eestis algab isejuhtiva auto loomine
Foto on illustratiivneFoto: Andres Putting

Kui lätlased mõned aastad tagasi Tartus oma isejuhtiva auto süsteemi katsetama tulid, jäi Eesti inseneridel üle vaid neid tunnustada ja tõdeda, et meil puudus erinevalt lõunanaabritest nii oma mobiilimark kui ka isejuhtiv auto.

Nüüd aga võib vähemalt ühes osas olukord siin huvitavamaks minna. Tallinna Tehnikaülikooli rektor Jaak Aaviksoo ja Silberauto juhatuse esimees Väino Kaldoja sõlmivad 31. mail kell 12 koostöölepingu isejuhtiva sõiduki projekteerimiseks ja ehitamiseks, kirjutab AM.ee.

Koostöölepingu sõlmimisel avaldatakse esmane kontseptsioon sõiduki disainilahendusest, üritust assisteerib TTÜ tudengite loodud autonoomne robotplatvorm. Allkirjastamine toimub Akadeemikute alleel.

Silberauto ja Tehnikaülikooli koostöös projekteeritakse ja ehitatakse valmis isejuhtiv sõiduk, mis hakkab liikuma Tehnikaülikooli linnakus.

TTÜ linnakusse rajatakse ka nutika linna testlahendus, mis sisaldab lisaks iseliikuvale sõidukile autonoomset laadimisjaama, nutikaid taristuobjekte ja avatud teenusteplatvormi.