Eesti mees kiirendas uue maailmarekordini: Andres Arnoveri tore sünnipäevakink iseendale


Eesti kiirendaja Andres Arnover tegi endale möödunud nädalavahetusel sünnipäevakingi, millest iga sportlane unistab.

Mees sõitis Soomes Alastaros võistlustel Nitro Nationals 2016 oma Ford Mustangiga välja uue maailmarekordi, kui sai kätte kiiruse 327 km/h! Raja läbis sõiduk 6,8 sekundiga.

"See oli täielik üllatus," tõdeb Arnover rõõmsalt. Kõne Ameerikast tehti talle selle võimsa uudisega alles järgmisel päeval pärast sõitu. "Ei osanud kohe midagi vastata sellise uudise peale," ütleb mees eestlasliku tagasihoidlikkusega.

Teda saab nüüd nimetada meheks, kes sõitis oma autoga nii kiiresti, et mitte keegi terves maailmas ei ole veel kunagi samasuguse autoga sama tüüpi mootoriga samasugust kiirust arendada suutnud.

"Ja no sellest parem sünnipäevakingitus saaks olla ainult see, et rekord tuleks veel kiirema ajaga," lisab Arnover ise muigamisi.

Andres Arnover. (Foto: Matis Hint)
Seotud lood:

Estonian Drag Racing Associationi esindaja Kaarel Oras nendib, et alati on tore tõdeda, et Eestimaal leidub tublisid ja tahtejõulisi inimesi, kes näevad kõvasti vaeva ja tasuks on olla oma valdkonnas maailma kiireim. "Ja loomulikult loob see jällegi Eestile positiivset kuvandit kogu maailmas!"

Andres Arnover ise aga loorberitele puhkama jääda ei kavatse. "Kahe nädala pärast on Rootsis võistlused, seal püüame veel paremat aega!"

Andres Arnoveri maailmarekordi-Mustang (Foto: Matis Hint)