Eesti automüük kukkus kaevu põhja

 (44)
Eesti automüük kukkus kaevu põhja
Toyota Rav4 oli müüduim uus autoAndres Kruus

Eestis müüdi koroonakuus aprillis 824 uut sõiduautot, mis jääb möödunud aasta aprilli tulemusele alla koguni 67,5 prosenti.

Nelja kuu kokkuvõttes on Eestis müüdud 6471 uut sõiduautot ehk 25,7 protsenti vähem võrreldes möödunud aasta sama perioodiga.

„Aprilli uute autode müügitulemus kajastab selgelt viiruskriisi tagajärgi," kommenteerib autommüjate ühenduse AMTELi tegevjuht Arno Sillat.

Kasutatud autode müük spetsialiseeritud ettevõtete kaudu on tema sõnul langenud veelgi rohkem. Mõnevõrra lihtsam on olukord ettevõtetel, kes teevad automüügi kõrval ka teenindust ja remonti.

„Tänases päevas mai - esimese dekaadi lõpus - võib juba kerget valgust tunneli otsas näha - erakliendid vähehaaval hakkavad taas tundma liiklusvahendi uuendamise vastu huvi ning mingi positiivne liikumine on olemas. Eriolukorra lõpetamine loomulikult seda protsessi kiirendab," RÄÄKIS Sillat.

Aprillis eelistasid tarbijad kõige enam keskmisi maastureid, milliste osakaal kogu müügist oli 29,7% ja teiseks kõige populaarsem segment oli väiksem keskklass (22,6%). Hübriidautosid anti tarbijatele üle 133, elektriautosid 11 ja CNG gaasiautosid 23.

Toyota oli aprillis kõige populaarsem automark ja neid müüdi 208. Esikolmikusse mahtusid veel Škoda 95 ja Renault 92 autoga. Mudelitest eelistasid tarbijad enim Toyota mudeleid RAV4 ja Corolla, milliseid müüdi vastavalt 90 ja 79. Kolmandaks populaarseim oli Renault Clio 53 autoga.

Tarbesõidukite müük langes aprillis 51,7% ja nelja kuu kokkuvõttes on müük langenud 26,7% võrreldes eelmise aasta sama perioodiga. Automarkidest oli aprillis edukaim Peugeot 51 müüdud sõidukiga, järgnesid Citroen ja Toyota, milliseid anti klientidele üle vastavalt 44 ja 25. Veokite segmendis olid edukaimaid Volvo ja Scania, milliseid müüdi vastavalt 16 ja 14.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!