DELFI VIDEO: Selline on president Ilvese uus ametiauto Audi A8

 (80)
Umbes selline Ilvese uus uhke ametiauto ongi. Ainult et mitte kuldne, vaid must.
Umbes selline Ilvese uus uhke ametiauto ongi. Ainult et mitte kuldne, vaid must.Kaader klipist

Presidendi kantselei valis riigipea Toomas Hendrik Ilvese uueks ametiautoks Audi A8 L 3.0 TDI Quattro Tiptronic, Audi A8-ga sõidab president ka praegu. Forte videotestist näed peaaegu täpselt sellist masinat, millega presidenti ringi liigutama hakatakse. See pole küll L ehk pikendatud teljevahega mudel ning säästlikuma diiselmootori, mis me riigipea tarvis valiti, asemel on videos kuldsena särava A8 kapoti all bensiinimootor. Muus osas saab siit Ilvese uue Audi kohta aga suurepärase ülevaate.

Presidendi ametiauto hankemenetluses esitasid tähtajaks pakkumise kaks firmat. Neist parima pakkumise tegi Reval Auto Esindused OÜ, pakkudes riigipea ametisõidukiks Audi A8 L 3.0 TDI Quattro Tiptronic, ütles presidendi pressiesindaja Toomas Sildam BNS-ile.

Presidendi kantselei rendib auto neljaks aastaks, sõiduki tarneaeg on järgmise aasta 12. nädal ehk märtsi lõpp. Rendilepingu kogumaksumus on 10 960 eurot, millele lisandub käibemaks.

Sildam märkis, et presidendi uues ametiautos on sees ka politsei- ja piirivalveameti erivarustus, kuid seda presidendi kantselei lähemalt ei kommenteeri.

Audi A8 L 3.0 TDI Quattro Tiptronic maksab koos käibemaksuga 79 300 eurot. Sellise auto diiselmootori töömaht on 2967 kuupsentimeetrit, võimsus 184 kilovatti ehk 250 hobujõudu ning süsinikdioksiidi ehk CO2 sisaldus heitgaasides 176 grammi kilomeetri kohta. Autol on ka pidev nelikvedu ja automaatkäigukast.

Seotud lood:

Presidendi praegune ametiauto on samuti Audi A8 ning selle valis presidendi kantselei välja neli aastat tagasi korraldatud hanke käigus. Praegu on selle auto läbisõit üle 150 000 kilomeetri. Vastavalt rendilepingule kuulub see tagastamisele rendileandjale uue sõiduki kättesaamisel.

Presidendi praeguse ametiauto kasutamise leping sai läbi 7. novembril, kuid presidendi kantselei pikendas auto kasutamise lepet kuni uue auto kättesaamiseni.

Ametiautot vahetas tänavu mai lõpus ka peaminister Andrus Ansip. Kui varem oli peaministri ametisõiduk 7-seeria BMW, siis alates mai lõpust sõidab Ansip samuti Audi A8-ga.

Jälgi Forte autouudiseid ka Twitteris!

Oma sõiduki müügikuulutus pane portaali MÜÜ! Kuulutuse lisamine on tasuta!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.