Carlssonil katus sõidab? Asus prantslasi mudima

 (4)
Citroën C5 by Carlsson
Citroën C5 by CarlssonCarlsson

Saksa tuuningufirma Carlsson ehmatab päris ootamatu tootega – Citroën C5’ga. See on ju prantsuse auto? Masu sundis Carlssoni seni vaid Mercedeseid näinud pilku avardama?

Kui meenutada, kuidas Citroën oma uue põlve C5 tutvustas, siis reklaamitigi seda ju naljaga pooleks kui uut sakslaslikku autot. Nii pole ka vist väga ime, et Carlsson Leipzigis käival Auto Mobil International Auto Showl nii sedaani kui universaali vormis C5 nii seest kui väljast põhjaliku ümberkujunduse ette on võtnud.

Carlsson Citroën C5 on tegelikult vist taas üks vaimukas turundustrikk, kuna selle on tellinud Citroëni tehas ise. Nimetada oma prantsuse autot saksa omaks ning seda siis veel ühel tuntumal Mercedes-Benzi vääristajal tuunida lasta? Manifique!

Muudatused on puhtalt kosmeetilised. Mootorivalikus on endiselt kaks diislit – 163 hj 2.0 Hdi ning kahe turboga 240 hj 3.0 V6 Hdi - üks, 1,6-liitrine turbobensiinimootor. Carlssoni nägemuses on autol kaks väljalasketoru, 19-tollised veljed, uhke spoileriring, LED-tuled, alcantara-nahksisu, alumiinimehisdetailid jpms.

Ega selline kombinatsioon olegi tegelikult sugugi kentsakas. Meenutagem, et Astrid Lindgreni Karlssoni prototüübiks on keegi tundmatu pontsakas ruudulise särgi ja traksidega turumüüja, keda Lindgren ühel hommikul Pariisis kohtas. Ning taolisi turukauplejaid hüüti teinekord garçon, mis kõlab nagu Karlsson ning tähendab poissi. Nüüd on siis Karlsson naasnud läbi Saksamaa ringiga Prantsusmaale tagasi. Ning autotuunigu tootena.

Seotud lood:

Jälgi EkspressAuto uudiseid ja artikleid ka Twitteris!

Oma sõiduki müügikuulutus pane EkspressAutosse - kuulutus kuni auto müümiseni vaid 50.- krooni!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.