Briti politseinikud tõstetakse Lexus IS-F’ide rooli

 (8)
Briti politsei sai õige magusad ametiautod
Briti politsei sai õige magusad ametiautod---

Suurbritannia politseinikele antakse kiirteedel kihutajatel sabas püsimiseks ja üleüldiseks liiklushuligaanide hirmutamiseks kätte pealt 400 hj arendavad Lexuse kiireimad ja sportlikemad mudelid. IS-F’id asendavad senised Subaru Imprezad.

Viimaseid kasutati ka meie maa politsei tööriistadena ning asendati valdavalt BMW 3. seeria kiirete variantidega. Briti kuningriigi alamaile hakkavad aga kuklasse hingama tõeliselt jõulised Lexused, mis näitavad juba pea superautolikku dünaamikat.

5-liitrine V8 ja 416 hj - selliseid numbreid loeb tavaliselt politseinik äsja kinni peetud kiiruseületaja dokumentidest, mitte ei kasuta taolist tehnikat oma argises igapäevatöös. Tõsi - politseijõududele on ajast aega kingitud küll Porschesid ja Lamborghinisid, ent need on pigem erandid ja promokaup.

Lexus IS-F osutus Subaru Imprezadest paremaks peale tervelt aasta aega kestnud katsetusi. Politseinikke võlus auto dünaamiline ja jõuline olemus ning elektrooniline turvavarustus, mis tagas igas jälitusolukorras pingevabama ja enesekindlama olemise.