Bondi Lotus läheb müüki


Bondi Lotus läheb müüki
1976 Lotus Esprit S1---

Kui teil mõni aasta tagasi oksjonile pandud Bondi-Lotuse ost ebaõnnestus, on nüüd taas põhjust rõõmustamiseks. Oksjonile pannakse üks kahest 1976. a.Lotus Esprit S1-st, mida kasutati filmis „The Spy Who Loved Me.“

Selle filmi autoalane kõrgpunkt oli kindlasti autode, mootorrattaste ja helikopteri osavõtmisel toimunud tagaajamis-stseen, mis lõppes (vähemalt kuival maal) sellega, kui James Bondi Lotus põgenes veekogusse. Kus Lotusest sai allvee-Lotus.

Umbes nagu sellest inspireeritud Rinspeed sQuba, mis lähiminevikus rahva ette astus. Üks filmis kasutatud allveelaev-Lotuse mudeleid müüdi eelmisel aastal. Päris autona kasutatud Lotus Esprit läheb nüüd oksjonile detsembris.

Oksjoniraamatusse on lisatud pildid, mis toovad välja, et selle auto interjöör pole sama, mida kasutati tagaajamis-stseeni jaoks filmitud Roger Moore’i ja Barbara Bachi dialoogide taustaks. Bonhami oksjonimaja loodab selle Lotuse lõpphinnaks kujunevat ca. 80.000.- naela.

Huvilisi on kindlasti palju, sest James Bond on ikka suurtele hulkadele inimestele väga sügavale sisse pugenud ning enam ära ei lähe. Ja lõpuks oli just „The Spy Who Loved Me“ paljudele esimene kord seda kultuslikku Lotust oma elus näha.

Mälu värskendamiseks ja ostuhimu suurendamiseks toome ära ka autole kuulsuse kaela toonud filmilõigu: