Boeingu inseneride tulevikku ennustav mänguasi X-48B

 (10)
Boeingu ja NASA ühiskatsetustes olev X-48B
Boeingu ja NASA ühiskatsetustes olev X-48BBoeing

Taolise koodi taga peitub 230 kg kaaluv 6,4-meetrise tiivasiruulatusega kaugjuhitav lennuk, mis lendab kuni 220 km/h ning kuni 3 km kõrgusel. Ent see pole tegelikult siiski Boeingu inseneride lelu. Vaid hoopis midagi huvitavamat.

X-48B on katseseadeldis tuleviku reisilennukite modelleerimiseks, mis peaksid olema samasuguste, otsekui külgedesse kokku sulanud tiibadega kolmnurgakujulised õhulaevad. X-48B on aerodünaamika lihvimiseks mõeldud katsevahend.

Taoliste justkui laialvalguvate tiibadega lennumasina idee pole tegelikult sugugi uus. Sakslased arendasid taolisi juba II Maailmasõja lõpus. Lähemast ajaloost väärib nimetamist pommitaja Northrop Grumman B2. Kui X-48B aga täismõõdulise seeriatoote X-48C näol järglase 2011. a. saab, on see maailma esimene omataoline reisilennuk. 2022. aastaks plaanib USA Õhuvägi ka selliseid kaubalennukeid omada.

Selle eeliseks on madalam müratase, väiksem kütusekulu ning lisanduv avarus tiibade sees, kus ka inimesed liikuma mahuvad. Viimasel ajal on taolise tiivakujuga lennukite ehitamine muutunud palju soodsamaks ja laialdasemalt võimalikuks tänu kõiksuguste kergete komposiitmaterjalide arengule.

Jälgi EkspressAuto uudiseid ja artikleid ka Twitteris!

Oma sõiduki müügikuulutus pane EkspressAutosse - kuulutus kuni auto müümiseni vaid 50.- krooni!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.