BMW puhub M1 lootuse uue autoga taas lõkkele

 (2)
BMW M1 ideeauto läbib kahtlasel kombel uuenduskuuri
BMW M1 ideeauto läbib kahtlasel kombel uuenduskuuriBMW

Ideesõidukit 21. sajandi tõlgendusest keskmootoriga BMW superautost M1 näidati viimati avalikult eelmisel aastal. Järgmisel nädalal esitletakse aga Dubai autonäitusel juba uut versiooni sellest legendist. M1 on siis ikka tulemas?

Väga võimalik, et Gulfnews.com'i teave on tõene, kuna viimastel nädalatel on tabatud üks taoline, kummalisel kombel koguni vana, 1978. a. M1 kuues testimuul Nürburgringil harjutusi tegemas. Milleks peaks BMW ühe oma kunagise ja kõigile teada oleva mudeli muidu ikka maskeerivate kleebiste alla peitma?

15. detsembril on Dubais pressipäev ja siis peaks asi ka selgeks saama. M1 võib tõesti tulla ideeautolt Vision EfficientDynamics saadud kogemusi arvestades. Hiljuti teatatud 1. seeria M-mudeli nimeks M1 ei pandud, hoideski seda millegi muu jaoks...

BMW esimest ja seni ainsat keskmootoriga mudelit toodeti aastatel 1978-1981. Selle kuuesilindriline kahe nukkvõlliga 3,5-liitrine jõuallikas arendas 273 hj. Turbolaetud ringrajaversioonid pakkusid aga tervelt 850 hobust. Tippkiiruseks teatati 260 km/h.