Autosõidu ABC: Kui tihti siis ikkagi mootori õlitaset kontrollida tuleks?

 (27)
Autosõidu ABC: Kui tihti siis ikkagi mootori õlitaset kontrollida tuleks?
Õli valamine.wikimedia Commons

Ka hooldustevahelisel ajal tuleb auto mootori õlitaset regulaarselt kontrollida. Elektroonilise õlitaseme anduriga mootoritel kuvatakse vastav teade infotabloole, õlimõõtevardaga jõuallika puhul peab olema ise tähelepanelik. Järgnevalt Accelerista vahendusel väike spikker mootori õlitaseme kontrollimiseks.

Iga töötav mootor “võtab õli”. Ka tuttuue auto puhul tuleb õlitaset aeg-ajalt kontrollida. Miks on oluline, et mootoris oleks piisavalt õli? Ainult nii tagatakse kolvigrupi piisav määrimine, mis omakorda vähendab jõuallika kulumist. Õige õlitase tagab hea sooritusvõime, väiksema kütusekulu ja puhtamad heitgaasid.

Soovitus, õli taset mootoris aeg-ajalt kontrollida, on kirjas auto käsiraamatus. Sõltuvalt margist on kontrollvälp 1000 – 2500 kilomeetrit. Üldine reegel ütleb, et õli taset tuleks kontrollida enne iga pikemat sõitu ning tavakasutuses autol vähemalt kord kuus.

Mootori õlitaset tuleb kontrollida jahtunud mootoriga, sest siis on õli settinud ja tulemus täpsem. Soovitav on enne kontrollimist auto korraks käivitada, et mootor veidi soojeneks, siis süüde välja keerata, mootoril 5 minutit jahtuda lasta ja seejärel õlivarras välja tõmmata.

Loe lähemalt SIIT.