Autoreisi ABC: kust leida reaalajas Skandinaaviamaade liiklusinfot?

 (1)
Teetööd Kadriorus
Teetööd KadriorusFoto: Priit Simson

Käimasolevad teetööd või muud erakorralised asjaolud võivad suvereisi tuksi keerata. Selleks, et mitte aega raisata, on abiks kohalikud liiklusinfot jagavad veebilehed. Vaatame üle Eesti ja Skandinaaviamaade otseallikad.

Suvi ja teetööd käivad koos nagu sukk ja saabas, seda kõikjal Euroopas. Ja ehkki teetööde lõpptulemus on positiivne, ei tahaks reisil olles pikalt üleskaevatud tänavaga silmitsi seista ega teha mitmekümnekilomeetriseid ümbersõite.

Eesti, Soome, Rootsi, Norra ja Taani pakuvad põhimõtteliselt reaalajas liiklusinfot ning mõnel veebilehel on ka rida lisafunktsioone: näiteks saab vaadata, kus parasjagu tee on vihmamärg või siis planeerida oma teekonda ja säästa seeläbi aega.

Eesti oma Tarktee.ee rakendus on üks kasutajasõbralikumaid ent üpris loogiline ja mugav on leida vajalikku teavet ka kõigi teiste Skandinaaviamaade lehtedelt.

Tuleb meeles pidada, et enamus soovitatutest on veebilehed, mis mõeldud arvutikasutajale esmase info hankimiseks, vaid taanlastel on olemas ka äpid. Sõites on abi ikka Waze’ist ja Google Maps’ist, kuhu Eestis näiteks maanteeamet oma info edasi saadab.

Loe edasi Acceleristast!