Autoostja ABC: need on Euro NCAPi põhjal oma klassi turvalisimad autod

 (1)
Autoostja ABC: need on Euro NCAPi põhjal oma klassi turvalisimad autod
Oma klassi turvalisim - Volkswagen Arteon. Reuters

Euro NCAP avaldab igal aastal nimekirja sõidukitest, mis on oma klassis saavutanud parimad tulemused. 2017. aasta pakkus Euro NCAPile varasemast oluliselt rohkem tööd – hinnati ligemale 70 mudelit. Accelerista vahendab nimekirja oma klassi parimatest sõidukitest.

EuroNCAPi tärnid erinevates autoklassides ei ole otseselt omavahel võrreldavad, seetõttu oma klassi parimate nimekirja avaldataksegi. Igal aastal karmimaks muutuvate hindamiskriteeriumide tõttu koostatakse klassi parimate nimekiri ainult samal aastal testitud mudelitest.

Oma klassi parimate väljaselgitamiseks kalkuleeritakse iga mudeli kaalutud keskmine hinne punktidest neljas hindamisvaldkonnas: autos viibiva täiskasvanu ja lapse turvalisus, jalakäijate turvalisus ja ohutusabisüsteemid.

Punktisumma alusel saabki mudeleid võrrelda. Klassi parima hindamiseks kvalifitseeruvad vaid põhivarustuses olevale turvavarustusele antud punktid, lisavarustuse põhjal antud täiendavad punktid siinkohal arvesse ei tule.

Mõnes sõidukikategoorias võidakse jätta parim ka välja kuulutamata juhul, kui Euro NCAP ei ole sel aastal antud klassis piisavalt palju mudeleid testinud.

Volkswageni jaoks oli 2017. aasta eriti edukas, oma klassi parimateks hinnati Polo, T Roc ja Arteon. Ka Volvo kinnistas taas oma turvalisuse kuvandit – suurte SUVde klassis võidutses XC60.

Tutvu eri kategooriate turvalisimate masinatega Accelerista portaali vahendusel.