Automüük läheb tõusujoones: meiukuu lemmikud olid Toyota, Škoda ja Peugeot

 (20)
Automüük läheb tõusujoones: meiukuu lemmikud olid Toyota, Škoda ja Peugeot
Uus Toyota Rav4Andres Kruus

Automüük õitseb: jaanuarist maini on AMTELi andmetel Eestis müüdud 11 509 uut sõiduautot, mida on vaid protsendi võrra vähem mullusest. Mais leidis omaniku 2801 uut autot, mida on möödunud aasta meiukuuga võrreldes 9,1% rohkem. Enim osteti Toyotasid, Škodasid ja Peugeot’sid.

Õiekuu automüük õilmitses rahvapärasele kuunimetusele vääriliselt: võrreldes möödunud aasta maiga müüdi tänavu ligi kümnendiku võrra uusi sõiduautosid rohkem.

Segmentidest on jätkuvalt populaarseimad keskmised maasturid, milliste osakaal mais oli 27,3%, ja kaugele ei jää maha ka väiksemad keskklassi autod 25,6 protsendiga.

Hübriidautosid müüdi 275 ja elektriautosid 1: Hyundai Kona EV. Elektriautode turg tervikuna nii vaikne siiski ei ole, sest ühtekokku võeti arvele 7 elektriautot. Möödunud aastaga võrreldes on pilt positiivne: toona 5 kuuga võeti arvele 40 elektrikat, tänavu 47. Kasv rohkem kui 15%!

Markide edetabelit juhib Toyota

Markide edetabeli tipus nii mais kui viie kuu kokkuvõttes on jätkuvalt Toyota 501 autoga. Jaapani autotootja vahe teisel kohal oleva Škodaga on suur: viimatimainitu müüs mais 337 autot. Kolmandaks tõusis Peugeot 274 müüdud sõiduautoga.

tabel Accelerista
Seotud lood:

Mudelitabeli tipus 2 Toyotat

Mudelitest olid õiekuul populaarseimad kaks Toyota mudelit, RAV4 ja Corolla, vastavalt 185 ja 149 autoga. Kolmandale kohale tõusis Peugeot 3008 linnamaastur 149 müüdud autoga.

Škoda Octavia on üllatuslikult neljas, 106 müüdud autoga ja edasi tulevad juba allasajamehed: Kia Ceed 99, Citroen Berlingo 88 ja Renault Clio 82 eksemplariga.

Maikuu mudelitabel on tavapärasest veidi kirjum: kaks Toyotat, kaks Peugeot’d (lisaks 3008le ka 308), kaks Kiat ning 1 Škoda, Dacia, Renault ja Citroen.

Üldarvestuses juhib 5 kuu müügitabelit Toyota RAV4 linnamaastur 685, II kohal Škoda Octavia 464 müüdud autoga. Margitabel ongi üsna ühetaoline: 2 Toyotat, 2 Škodat, 2 Kiat ja prantslased ning 10. kohal VW Golf.

Jooksva aasta markide pingereast ning BMW tarbesõidukitebuumist loe edasi SIIT