Automaatide poolest tuntud Vene firma uus müügiartikkel: elektritsiklid

 (16)

Kalašnikovi kontsern Venemaal üllatab järjest särtsakate uudistega: aastal 2019 jõuavad tootmisse igamehe elektrilised mootorrattad. Möödunud suvel esitles tootja täiselektrilist politseitsiklit ИЖ, mille prooviseeriaga vurasid inspektorid ringi äsjasel MM-l, Armee 2018 messil veeretati avalikkuse ette aga UM-1 tsiviilratas.

Venemaist päritolu Kalašnikovi kontsern, mis on valdavalt tuntud relvatööstuslike meistriteoste poolest, tõmbab viimasel ajal tähelepanu sootuks teisesuunaliste uudistega: Moskva autonäitusel toodi välja omaaegset Moskvitši meenutav elektriauto, elektrirollerite ja – tsiklite tootmine on aga ammu ideefaasist kaugemal.

Legendaarne relvatootja alustab järgmisel aastal oma kaubamärgi alt tsiviilotstarbelise elektrilise mootorratta UM-1 (Urban Moto) tootmisega. Seda plaani, tõmmata tootmine käima juba uuel aastal, rääkis meediale üks ettevõtte esindajatest.

Tegu saab olema pea täies mahus omamaise mootorrattaga: kõik komponendid ja omavaruosad toodetakse kohapeal, vaid mootor ja akud imporditakse (suure tõenäosusega Hiinast). Täpsemaid tehnilisi andmeid tootja esialgu ratta kohta ei avalda.

Varasemast on teada, et rattal on peal 15-21 kW akupakk ning see suudab ühe laadimisega sõita 100 -150 km. Sõltuvalt mudelist kaalub ratas 165-245 kg. Kasutusel on LiFePO4 ja LiPO aku.

Loe edasi Accelerista autoportaalist!