Autojuhi kiri mootorratturile: sinu elusalt kojujõudmine on sinu asi ja on ka minu asi

 (59)
Mootorrattaga liikluses
Mootorrattaga liiklusesFoto: MARKO MUMM, Ekspress Meedia

Mootorrattad on tagasi teedel, autojuhtidel peab liikluses ees, taga ja külje peal olema nüüd mitu paari silmi, et tsiklit õigel ajal märgata. Statistika järgi on 3/4 mootorrattaõnnetustest kokkupõrked muude liiklusvahenditega, veerandil juhtudest saab rattur teelt välja lendamise või seinasõitmisega üksi hakkama.

Vahendab Accelerista

Turvaline liiklemine eeldab, et nii tsiklist kui autojuht mõlemad on vastutusvõimelised juhid. Et see meeles püsiks, on teie ees Katariina kiri mootorratturile, mille uuesti avaldamine on asjakohane igal kevadel.

Kiri mootorratturile

“Hea mootorrattur! Peagi levitab keegi teie hulgast jälle seda igakevadist kampaaniat: „Soovin jõuda elusalt koju (vms)“. Ka mina soovin, et sa ühes tükis koju jõuaksid, seetõttu lepime nüüd kokku, et sa ei usalda seda tähtsat asja ainult autojuhi hoolde, vaid et sinu elusalt kojujõudmine on ikka meie mõlema ühine asi. Allpool on mõned mõtted, mis seda ühist eesmärki täita aitavad:

* Kas sa usud mind, kui ütlen, et tegelikult ei märgista joon keset maanteed mootorratturite rada?

* Linnas 150+ km/h-ni kiirendada ei ole okei; ka siis mitte, kui see toimub lennujaama läheduses. See on okei juhul, kui sa sõidad lennukiga. Kui oled segaduses, millise liiklusvahendiga on sinu puhul parajasti tegu, ei peaks sa juhtima neist ühtegi.

Seotud lood:

* Kui sa soovid liigikaaslastele 140+ km/h püsikiirusega muljet avaldada, siis, jumala pärast, proovi seda jalgrattaga! Mootori abil sellise kiiruseni gaasi anda oskame me kõik.

* Kui sa just pead oma nina mu auto summutisse toppima, siis anna teada ja ma pargin auto parem enne ära – ärme ürita seda niigi küsitava väärtusega akti kiirusel 110+ km/h Peterburi maanteel sooritada.

* Kui ma teen Tartu maanteel rekkast möödasõitu ja sina teed samal ajal “mootorratturite rajalt” möödasõitu meist mõlemast, siis on see ka minu jaoks erutav – aga mitte heas mõttes.

Hea mootorrattur! See kiri sulle on kirjutatud, et öelda: mina olen sinu poolt ja annan liigeldes endast parima. Aga sellest võib jääda väheks, kui sa füüsika välja vihastad. Ilusat kevadet ja jõua elusalt koju!”

Loe edasi siit