Autohiid teatas, et teeb sisepõlemismootoritega lõpparve

 (124)
Volkswagen ID.Buzz elektrilise hipibuss. Volkswageni uus esindus Ülemistel
Volkswagen ID.Buzz elektriline "hipibuss"Foto: Karin Kaljuläte

Kuigi Volkswagen on ka enne vihjanud, et suunab oma tähelepanu elektriautodele, ei oodanud ilmselt keegi, et sisepõlemismootoritega masinate tootmine päris ära lõpetatakse. CNBC vahendab aga, et viimased sellised Volkswagenid tuuakse turule juba 2026. aastal.

Volkswageni strateegiajuht andis ootamatust kursimuutusest teada sel teisipäeval. Tõenäoliselt võib strateegimuudatuse põhjusena näha Volkswageni diisliemissiooniskandaali, mis on praeguseks ettevõttele maksma läinud miljardeid eurosid.

Ettevõtte esindaja Michael Jost ütles, et otsusega viib Volkswagen oma tegevuse kooskõlla Pariisi kliimaleppega ning vähendab oluliselt autodega kaasnevaid süsihappegaasiemissioone. Muuhulgas ütles Jost, et Volkswagen tegeleb jätkuvalt sellega, et muuta veel alles olevad sisepõlemismootoriga Volkswageni sõidukid nende eluea jooksul keskkonnasõbralikumaks.

Volkswagen on üleminekut elektriautodele alustanud jõuliselt, ka Eestis on juba ehitatud spetsiaalne esindus, milles on võimalik edukalt tervet hulka elektriautosid hooldada. Aastaks 2025 peaks autotootjal turule tulema üle 30 taskukohase elektriautomudeli.