Autodesse saab lihtsalt CD-plaadi abil sisse häkkida

 (21)
Autosse häkkimise teadus on levimas laialt
Autosse häkkimise teadus on levimas laialtFoto: Andres Putting

Teadurid, kes uurivad erinevaid meetodeid, kuidas on võimalik saavutada juurdepääs arvutitele, mis on paigaldatud kaasaegsetesse autodesse, on avastanud võimaluse kaaperdada autos olev arvuti sinna paigaldatud stereosüsteemi kaudu: lastes CD-mängijal lugeda muusikapala, mis on nakatatud troojalasega.

Samal ajal, kui kasutajad kuulavad troojalasega nakatunud laule, saab pahavara kirjutada üle stereosüsteemi tarkvara ja loovutada kontrolli selle üle häkkeritele. Hirmsaim ongi tõik, et sellist ohutut tegevust nagu muusika kuulamine, võib kasutada ära häkkimiseks. Ärgem unustagem, kui lihtne on muusikat jagada ja interneti üle failijagamisvõrkude levitada.

Aastaid tagasi ei oleks see olnud suur probleem, kuid kuna autod sõltuvad järjest rohkem pardaarvutitest, siis muutub järjest rohkem autosid häkitavateks. Õnneks on nii, et selleks, et häkker saaks saavutada ligipääsu teie autole, peab ta teadma täpselt teie autos kasutavaid süsteeme, mistõttu taoline tegevus plahvatuslikult levida ei saa.

Tõenäoliselt ei hakka Potentsiaalsed autohäkkerid säärast vaeva nägema, kui just tulevikus ei kasuta kõik autod sama süsteemi. Autovalmistajad on teatanud, et võtavad selliseid probleeme tõsiselt ning võib arvata, et nad hakkavad kasutusele võtma ka vastumeetmeid.

Jälgi Forte autouudiseid ka Twitteris!

Oma sõiduki müügikuulutus pane portaali MÜÜ! Kuulutuse lisamine on tasuta!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.