Autod said ära proovitud: Kõik Kia'd ja Jeep Cherokee

 (4)
Kia Soul
Kia SoulFoto: Madis Kallas

Eile jõudsin sõita kõikide Kiadega. Ega seal väga suurt üllatust polnud, kuna Souliga ja Optimaga olen eelnevalt tutvunud. Ainult Sportage oli puutumata jäänud. Pean tõdema, et Kia disain on minule väga meelepärane, ka salong on viisakas. Sellest pundist on teistele üllatuseks olnud Soul, oma väikse mürataseme ja rikkaliku varustusega.

Kuna minule endale sedaankerega autod meeldivad siis pean Optimat Kiade seas kõige-kõigeks. Siin tuleb ka silmas pidada, et baashinna 21 305 euro eest saad üpris rikkaliku varustusega mugava ja sama ruumika kui Škoda Superb. Sportage on siinsetest maasturitest kõige maastikusuutlikum, kuna seal on head rehvid all ja ka neliveosüsteem on eesrindlik sest seda saab lukustada.

Ka Jeep Cherokeed on võimalik saada väga hea maastikukõlbliku varustusega ja ka Jeepi kogemus maastikauto valimiseks on pikk . Kahjuks on siine mugav Cherokee esiveoline. Olenemata sellest, et Cherokee välimus on mõnele ülepaisutatud, saab Cherokeed pidada väga mugavaks maasturiks. Täpselt paraja suurusega pill. Mida saab Eestist osta võimsa bensiinimootoriga ja korraliku neliveosüsteemiga.

Nimetatud autode seast on raske leida võitjaid, kuna pole kuulnud mida teised nendest arvavad. Tean ainult, et Soul on üllatavalt mõjunud.