Auto või elukas? Poolpehme kerega auto on täpselt nagu elusorganism

 (8)
Auto sirutab ukse üles nagu inimene oma käed, sest mõlemad töötavad lihase ja luu koostöö põhimõttel
Auto sirutab ukse üles nagu inimene oma käed, sest mõlemad töötavad lihase ja luu koostöö põhimõttel

Los Angeleses tegutsev arhitektuuribüroo Emergent projekteeris tulevikuauto, mille põhiidee seisneb poolenisti pehmes, elastses, painduvas ja muutuvas keres. See on masin, mis oma elastses kohandumises meenutab juba mõnd elusorganismi, masina ja loodusliku eluka ühist järglast.

SRC ehk Semi-Rigid Car on loodud inimese poolt ja paljuski inimese järgi. Sel autol on luustik, lihased, ainevahetus ning nahk ja tagatipuks peaks see enesele elutegevuseks tarviliku kütusegi ise valmis tootma, hekseldama "sissesöödud" kraamist vastava energiat andva massi nagu boioloogilised olendid seda teevad.

Metalli ja klaasi asemel on SRC loodud nii sünteetilistest pehmetest materjalidest kui ka päris bioloogilistest elementidest, mis laboris poollooduslikult kasvama sunnitud. Autot kattev, õigemini selle elukaliku sõiduki moodustav materjalikogum varieerub paksuselt, jämeduselt ja tiheduselt üle kogu konstruktsiooni ning on vastavalt vaatenurgale ja vaadeldavale nurgale erinevas ulatuses läbipaistev ja -kumav.

Poolpehme, osaliselt elastne sõiduk on väidetavalt tavalisest, nö. kõvast, tahkest autost ka palju turvalisem, kuna summutab kokkupõrkel löögijõu tänu oma pehmele, lodevale kehamassile paremini, sujuvamalt, mugavamalt. Masina projekteerinud arhitektid loodavad koguni, et avariisse sattumise järel võtab SRC oma endise kuju õige varsti iseseisvalt tagasi. Unistada ju võiba ja peabki, ent ehk on mõnesaja aasata pärast inimeste isiklikud sõiduvahendid tõepoolest sellised orgaaniliseohtu autod, mida võib juba oma koduloomadeks pidada.

Seotud lood:

Jälgi Forte autouudiseid ka Twitteris!

Oma sõiduki müügikuulutus pane portaali MÜÜ! Kuulutuse lisamine on tasuta!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.