Auto juhtimine on bussis liiklemisest oluliselt stressirikkam

 (56)
Kas oled nõus?
Selle asemel, et rahus bussis puhata, eelistatakse end autoroolis kõike korraga tehes kurnata
Selle asemel, et rahus bussis puhata, eelistatakse end autoroolis kõike korraga tehes kurnataFoto: Ilmar Saabas

Värske uuringu kohaselt selgub, et autoga iseseisvalt liiklemine tekitab inimestes tegelikult palju rohkem stressi kui ühistranspordivahendite, näiteks omnibussiga sõitmine. Autoga on suurlinnas tõepoolest tüütu, ent bussi, trammi või trolli sellest egokookonist naljalt siirduma päri polda.

Nimetatud uurimuse viis läbi Sussexi Ülikooli dr., David Lewis – mees, keda peetakse väljendi „road rage“, eesti keeli ehk „rooliraev“, autoriks, vahendab Telegraph. Katse tarvis varustati 30 isikut nende südamelöökide sagedust ning õrnu nahasiseseid elektriimpulsse (EDR) mõõtvate seadeldistega ning lähetati nad ühte ja sama teekonda nii autojuhi kui bussireisijana läbima.

Keskmiselt oli katseisikute stressitase bussi istmel puhates 33 % madalam kui sõiduauto rooli pöörates. Kõrge stressitase võib avaldada kaugeleulatuvat mõju tervele organismile ja psüühilisele seisundile ka väljaspool autorooli taga istumist, võtsid uuringu tellinud aktivistid ühendusest Greener Journeys tulemused kokku.

Ühistranspordiga sõitmine näib individuaalselt autoroolis rahulikult üksindust ja eraldatust nautivalt positsioonilt vaadatuna tõepoolest tüütu ja mitte piisavalt personaalne. Eks siin on palju erinevaid faktoreid nagu kasvõi ilm, bussipeatuste sobivus, kiirus, tervis, keskkond jne, mis kaalukausi ühele või teisele poole kallutada võib.

Mis meelt oled sina? Kirjuta sellest teistele kommentaariumis!

Seotud lood:

Jälgi EkspressAuto uudiseid ja artikleid ka Twitteris!

Oma sõiduki müügikuulutus pane EkspressAutosse - kuulutus kuni auto müümiseni vaid 50.- krooni!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.