Audi toob turule 11 uut mudelit: selge see, et ohtralt väikemaastureid

 (17)
Audi Q1. whatcar.ee
Audi Q1. whatcar.ee

Saksamaa autotootja Audi kinnitas, et lisab mudelivalikusse 11 uut mudelit. Sellega laieneb valik 49 mudelilt 60 mudelini. Autotootja teadaanne langes kokku ettevõtte selle aasta 1,5 miljonenda auto müügiga ehk 2015. aasta müüginumbri eesmärk saavutati kaks aastat varem. Näiteks 2003. aastal müüs Saksamaa autotootja ligemale 769 900 autot.

Vahendab whatcar.ee

• Mudelivalik kasvab 60-ni
• Oodata on ohtralt väikemaastureid
• Valikusse võib jõuda ka Audi A9

„Me jätkame oma eduloo kirjutamist ja laiendame tootevalikut praeguselt 49-lt 60 mudelini. Me näeme suurt potentsiaali eeskätt krossoverite segmendis“ teatas Audi AG juhatuse esimees Rupert Stadler.

Kuigi ettevõtte ei nimetanud ühtegi kindlat uut mudelit ega esitanud ajavahemikku, millal autod turule jõuavad, on üsna selge, et enamik uusi mudeleid saavad olema väikemaasturid.

Hiljuti teatas Audi, et 2016. aastal tuuakse turule Audi Q1, kuid sellele võivad lisanduda ka mudelid Q4 ja Q6, mis konkureeriks BMW mudelitega X4 ning X6. Samuti ei saa välistada nišimudeleid nagu Q2 või Q8 ning sportlikke S ja RS versioone.

Samuti võib tulevikus plaani jõuda mudelivaliku tippmudel A9, mis konkureeriks Porsche Panameraga ning sportlikum RS8 mudel.