Audi toob 2016. aastaks turule uue väikemaasturi Q1

 (11)

Audi teatas ametlikult, et alustab aastal 2016 oma väikseima krossoveri, Q1 tootmist. See oleks juba neljas auto Audi nn SUV-de segmendis, antud hetkel toodab ta juba Q3, Q5 ja Q7 (lisaks võib oodata mõned aastad hiljem ka Q4).

Pildigalerii WhatCar?-is

• Kontseptsiooni esitlus võimalik juba Genfis
• Tootmine algab aastal 2016
• Sama auto tulemas ka VW ja Škoda märgi all

Q1 baasmudeliks saab olema väikeauto A1, mootorivalikusse tulevad lisaks tavapärastele neljasilindrilistele jõuallikatele ka kolmesilindrilised turbomootorid.

Käigukastidena on uuele mudelile oodata uut 10-astmelist topeltsiduriga DSG käigukasti, mis vahetab välja praegused 6- ja 7-astmelised DSG-d.

Baasmudel saab ilmselt esisillaveo, kuid võimsamate mootoritega (üle 150 hj) saab auto olema ka nelikveoline.

Rohkem Audi oma uue krossoveri tehnilisi andmeid ei avalda, kuid on üpriski tõenäoline, et kontseptsiooniversiooni uuest Q1-st saab näha juba kevadisel Genfi autonäitusel.

Teada on seegi, et samalaadsed maasturid saavad olema ka Volkswageni ja Škoda mudelivalikus. Seda enam, et Volkswageni väikemaasturi, Taigun, kontseptsiooni on juba Brasiilias, San Paolo autonäitusel esitletud.

Kui võrrelda VW Taiguni kontseptsiooni (alumisel pildil) ja Audi esimest ametlikku fotot oma Q1-st, on selgelt näha, et tegemist on üpriski identsete autodega, mis hakkavad suures plaanis erinema vaid esi- ja tagaosa poolest.

whatcar.ee